Haritada İncele

Wineport Lodge Ağva Ağva OtelleriWineport Lodge Ağva Ağva OtelleriWineport Lodge Ağva Ağva OtelleriWineport Lodge Ağva Ağva OtelleriWineport Lodge Ağva Ağva OtelleriWineport Lodge Ağva Ağva Otelleri
 • Yarım Pansiyon, Oda Kahvaltı
 • Kredi kartına 9 Taksit

  KAPAT

  SATIN AL
  Alesta Hotel Ağva OtelleriAlesta Hotel Ağva OtelleriAlesta Hotel Ağva OtelleriAlesta Hotel Ağva OtelleriAlesta Hotel Ağva Otelleri
  • Yarım Pansiyon, Oda Kahvaltı

   KAPAT

   SATIN AL
   Velena Hotel Ağva Ağva OtelleriVelena Hotel Ağva Ağva OtelleriVelena Hotel Ağva Ağva OtelleriVelena Hotel Ağva Ağva OtelleriVelena Hotel Ağva Ağva Otelleri
   • Yarım Pansiyon, Oda Kahvaltı

    KAPAT

    SATIN AL

    Ağva Tatili

     

    Ağva Otelleri

    Ağva, Şile’ye yaklaşık 39 kilometre uzaklıktadır.

     

    İstanbul’un Karadeniz’e bakan yüzünde sıcak bir doğa, samimi bir gezi rotası olan Ağva, her mevsim tatil yapılabilen noktalardan biridir. Denize girilecek yerleri, ormanların arasına saklanmış gölü, doğallığını kaybetmemiş köyleri ile şehir hayatının karmaşasını unutmak isteyenlere hitap ediyor.

     

    Ağva otellerinin sayısı, yıl içinde gelen turistlerin konaklama ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Göksu Nehri kenarında yoğunlaşan oteller bungalovlardan oluşur.

     

    Ağva’da Görülecek Yerler

    Kadırga ve Kilimli Koyları: Ağva, hem İstanbul’da olup hem de Karadeniz kıyısında denize girebileceğiniz eşine az rastlanır yerlerden biri. Yaz sezonu boyunca tatile çıkamıyorsanız kendinizi Ağva’daki Kadırga ve Kilimli koylarına bırakabilirsiniz. Bu noktalar piknik yapmak için harika yerlerdir.

    Kalemköy: Hem doğanın hem de tarihin buluştuğu Kalemköy, son zamanlarda hak ettiği ilgiyi görmeye başlamış durumda… Hitit döneminden Osmanlı dönemine kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan köyde antik mezar ve kilise kalıntılarına rastlamak mümkündür.

    Gürlek Mağarası: Yapılan araştırmalarla Hristiyanlığın yayılmaya başladığı dönemlerde Bizans askerlerinin yakaladığı misyonerlerin atıldığı bir hapishane olarak kullanılmış. Bugün ise Şile’ye gelen pek çok kişinin uğrak noktası. Küçük bir uyarı; mağaranın çok fazla derinine inmek oldukça tehlikelidir.

    Saklıgöl: Saklıgöl, yeşil bir orman arasında kalmış harika bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Şehir hayatından kısa bir süre ayrılıp, nefes almak için rotanıza Saklıgöl’ü dahil etmeniz tavsiyedir. Göl çevresinde yemek yiyebileceğiniz bir restoran bulunuyor fakat konaklamak için bir tesis bulunmamaktadır.

     

    Ağva’da Yapmadan Dönme

    - Ağva’nın yemyeşil doğasında yürüyüşe çıkmadan,

    - Göksu Nehri’nde küçük bir tekne turu yapmadan,

    - Ağva köylerini keşfetmeden,

    - Hacıllı Köyü’ndeki Kurudere Şelalesi’ni görmeden,

    - Akçakese Köyü’nde denize girmeden,

    - Saklıgöl’de kahvaltı yapmadan Ağva’dan ayrılmayın.

    * Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

    Hemen ara, tatilini planlayalım

    Anı Tur Online Satış Temsilcisi