Haritada İncele

Kaya İzmir Thermal& Convention Balçova OtelleriKaya İzmir Thermal& Convention Balçova OtelleriKaya İzmir Thermal& Convention Balçova OtelleriKaya İzmir Thermal& Convention Balçova OtelleriKaya İzmir Thermal& Convention Balçova OtelleriKaya İzmir Thermal& Convention Balçova Otelleri
 • Yarım Pansiyon, Oda Kahvaltı
 • 0-12 Yaş Ücretsiz
 • Kredi kartına 9 Taksit

  83 Puan

  KAPAT

  SATIN AL
  Balçova Termal Otel Balçova OtelleriBalçova Termal Otel Balçova OtelleriBalçova Termal Otel Balçova OtelleriBalçova Termal Otel Balçova OtelleriBalçova Termal Otel Balçova Otelleri
  • Yarım Pansiyon, Oda Kahvaltı, Tam Pansiyon
  • 0-6 Yaş Ücretsiz
  • Kredi kartına 9 Taksit

   74 Puan

   KAPAT

   SATIN AL

   Balçova Tatili

    

   Balçova OtelleriEge’nin termal zenginliği Balçova, İzmir’e bağlı olup il merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Tarihten bugüne şifa dağıtan sularıyla ünlenmiş olan Balçova hem uzun hem de kısa tatiller için oldukça ideal bir bölge.

    

   Balçova termal otelleri, yılın her mevsimi hizmete açıktır. Özellikle erken rezervasyon döneminde Balçova otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun otelde yerinizi ayırtabilirsiniz.

    

   Balçova’da Görülecek Yerler

   Agamemnon Kaplıcaları: Balçova’daki kaplıcaların ismi, antik dönemde Agamemnon Kaplıcaları’ydı. Tarihi M. Ö. 1200’lü yıllara dayanan kaplıcalar, adını Mykene Kralı Agamemnon’dan almıştır. Rivayete göre; Agamemnon’un kızının vücudunda yaralar çıkmaya başlamış. O dönemin tüm hekimleri kızı iyileştirmeyi başaramamış. Agamemnon, hastalığın ordusuna ve kendisine geçmesinden korkmuş ve kızını şimdiki kaplıca bölgesine bırakmış. Kızı bölgedeki kaplıca sularından 21 gün içmiş ve çamurlara sürünmüş. 21 gün sonrasındakızın yaralarında hızlı bir iyileşme olmuş. Evine döndüğünde, babası kızının iyileştiğini görmüş ve kızının iyileştiği bölgeye herkes gelip şifa bulsun diye havuzlar yaptırmış. İşte tarihten bugüne Agamemnon Kaplıcaları şifa dağıtmaya devam ediyor. Bölgedeki otellerde kısa bir tatile mutlaka çıkın diyoruz.

   Şimdiki adıyla Balçova Kaplıcaları’nın; romatizma, kireçlenme, bel ve boyun fıtıkları, eklem rahatsızlıkları, sinir hastalıkları, felç ve spor sakatlıklarına iyi geldiği biliniyor.

    

   Balçova’da Yapmadan Dönme

   - Kaplıca sularından faydalanmadan,

   - İzmir’e geçip, Kordon’da yürüyüş yapmadan,

   - Kemeraltı’nda alışveriş yapmadan Balçova’dn ayrılmayın.

   * Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

   Hemen ara, tatilini planlayalım

   Anı Tur Online Satış Temsilcisi