Haritada İncele

Bartın Hakkında Bilgiler

Bartın Otelleri

Küre Dağları Milli Parkı’nın sınırları içerisinde, Batı Karadeniz’in küçük bir şehridir Bartın.

Bartın, konaklamak için birçok otele sahip. Butik otel, kent otel ve pansiyon kategorisinde hizmet veren Bartın konaklama tesisleri, her bütçeye hitap eden fiyatlara sahiptir. Yarım pansiyon, tam pansiyon ve oda kahvaltı seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bartın otel fiyatlarını sayfamızdan inceleyerek rezervasyon işlemlerinizi şimdiden gerçekleştirip, bahar veya yaz aylarında bir Bartın turuna çıkabilirsiniz.

Bartın’da Görülecek Yerler

Kuş Kayası Yol Anıtı: Amasra’ya yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Kuş Kayası Yol Anıtı, Anadolu’daki tek yol anıtı olmasından dolayı önemli bir tarihi değerdir. Tarihi roma dönemine kadar uzanır. Kabartma tekniği ile kayalara oyulmuş kral heykeli ve kartal figürlerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda iki kitabeye sahiptir.

Ulukaya Şelalesi: Bartın’ın Ulus ilçesinde bulunan Ulukaya Şelalesi, yaklaşık 20 metreden dökülüyor ve Ulus Çayı’nı oluşturuyor. Şelalenin döküldüğü yerde bir de küçük bir gölet oluşuyor. Bu doğal güzelliğin çevresinde yürüyüş yapabilir, bol bol fotoğraf çekebilir yakınındaki restoranda balık yiyebilirsiniz.

Bartın Plajları: Karadeniz kıyısında denizin tadını çıkabileceğiniz plajlar bulabilirsiniz Bartın’da. Özellikle İnkum Plajı, Kızılkum Plajı ve Güzelcehisar Plajı, şehir merkezine en yakın denize girilecek noktalardır. Şehrin en turistik ilçesi Amasra da denize girebileceğiniz plajlara sahiptir. Amasra plajlarından ise Göçkün, Bozköy ve Çakraz plajlarını tercih edebilirsiniz.

Gürcüoluk Mağarası: Mağara, Amasra-Çakraz yolu üzerindeki İnpiri Köyü’nde bulunmaktadır. Amasra’ya yaklaşık 12 kilometrelik bir mesafededir. Toplam 13 odadan oluşuyor. Mağaradaki sarkıt ve dikitler gri, bej ve krem renginin tonlarına sahip. Pek fazla bilinmediğinden dolayı ziyaretçisi de oldukça azdır.

Amasra Kalesi: Roma dönemi ile tarihlendirilen Amasra Kalesi, Bartın’a yolu düşen birçok kişinin ziyaret ettiği önemli noktalardan biridir. Tarihi Roma ile başlasa da; Ceneviz, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde kullanılmış ve restore edilmiştir. Kalenin içindeki kilise ve Cenevizli dönemine aittir. Gezi listenizde kaleye mutlaka yer verin diyoruz.

Bartın’da Yapmadan Dönme

-          Amasra Çekiciler Çarşısı’nda mini bir alışveriş turuna çıkmadan,

-          Çaycuma Kent Ormanı’nda piknik yapmadan,

-          Amasra salatasının tadına bakmadan,

-          İnkumu Terrace’ın manzarasından gün batımı izlemeden,

-          Amasra plajlarında denizin ve sıcak kumsalların tadını çıkarmadan Bartın’dan ayrılmayın.


* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi