Abant Turları Kışın da Güzel

Abant Turları Kışın da Güzel

Abant turları ile Abant Gölü'nün muhteşem manzarası eşliğinde aktivite dolu bir tur deneyimi yaşayın

Abant denildiğinde akla gelen Abant gölünün muhteşem manzarası, Abant turlarına katılanları kendinden geçiriyor. Bir defa gittiğinizde tekrardan gitmek isteyeceğiniz bir yer Abant ister yaz, ister kış döneminde ya da bahar döneminde gidin her mevsim tüm güzelliğini yansıtıyor. Abant turlarında yapabilecek aktiviteler oldukça fazla genellikle bir gün sadece gölü gezip keyfini çıkarmanız için ayrılıyor.  Abant  turları na katılmanız halinde mevsime göre kış ise karın tadını çıkararak keyif yapabilir, bahar ya da yaz mevsimi ise canlanan doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Abant turları sırasında yapılabilecek aktivite o denli fazla ki saymakla bitmiyor. Öncelikle en bilinen herkes gibi Abant gölü etrafında mutlaka bir tur atmalısınız. Ayrıca sağlık açısından da bol oksijenli ortamda yapacağınız bu yürüyüş çok iyi gelecektir.  Abant turları  sırasında yapabileceğiniz bir diğer aktivite olarak fayton turuna katılabilirsiniz, köy kahvaltısı yaparak bölgenin doğal yiyeceklerinin tadına bakabilir ya da yayla köylerini gezip doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Abant ' a gidip mutlaka yapmanız gereken şeyler arasında Hayrettin Tokadi Hz. ziyaret etmek, Abant doğal yaşam müzesini gezmek,gölün muhteşem manzarası eşliğinde bir sandal gezisine çıkmak (kış döneminde mevsim gereği sandal gezisi düzenlenmiyor),kano gezilerine çıkmak alternatifler arasında yer alıyor. Abant turlarına katılmış olup daha önce bu aktiviteleri deneyenler farklı arayışlar içerisine girebilir. Ama Abant turları sırasında daha extrem aktivitelerde yer alıyor. trakking ,mountain bike, off - road gibi aktivitelere katılmakta farklı bir tur deneyimi yaşamanızı sağlayabilir. Ayrıca doğal ortamın ve Abant Gölü'nün muhteşem görüntüsünden yararlanarak hem kendi anılarınıza yenilerini ekleyip hem de farklı manzaralarla dolu doğa fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

Abant turlarında yapabileceğiniz aktiviteler gittiğiniz mevsime göre tercihlerinizi etkiliyor olsa da Abant  mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer doğal ortamı sayesinde doğa fotoğrafçılarının dahi çok güzel kareler yakalamasına elveriş sağlayan güzelliği, tarih kokan ahşap evleri ile tekrar gitmek isteyeceğiniz bir yer. Abant turları günübirlik düzenlene bildiği gibi Abant Safranbolu, Abant-Yedigöller- Aladağ Turu vb. şekilde bir kaç alternatif ile daha uzun süreli tur programı dahilinde de yapılabiliyor.

Tarih:

Kategoriler:

Etiketler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz