Anı Tur Kayseri Basın Gezisi Medyada Geniş Yer Buldu

Anı Tur Kayseri Basın Gezisi Medyada Geniş Yer Buldu

Anı Tur Kayseri basın gezisiyle ilgili... Tarihi ve doğal dokusu yanında ticari gelişme hızıyla da Anadolu’nun en dikkat çekici kentlerinden biri olan Kayseri, Anı Tur’un basın organizasyonuyla aynı zamanda etkileyici bir tur destinasyonu olduğunu kanıtladı. Talas ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri’nin geleneksel misafirperverliklerini sundukları organizasyon katılımcılara bahara hazırlanan Kayseri’yi yeniden keşfetme imkanı sundu. Kayseri şehir merkezinde bulunan ve kentin en önemli konaklama tesislerinden biri olan Radisson Blu Hotel’de ağırlanan konuklar Kayseri’nin kendine özgü şehir manzarası yanında kentin dinamizmine de tanıklık ettiler. 

Anı Tur Kültür Turlarında Sunduğu Seçenekleri Genişletiyor  

Türkiye’nin  Kültür Turları  alanında rakipsiz tur operatörü  Anı Tur  adına Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Çilsal Tepe ile Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Burcu İlhan’ın katıldığı basın gezisi Anı Tur’un Anadolu kültürel mirasına duyduğu ilginin bir uzantısı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal: “Anadolu’da tur düzenlediğimiz destinasyonların sadece birer gezi merkezi değil binlerce yıldır süren insanlık gelişiminin önemli mihenk taşı bölgeleri olduğunu düşünüyoruz. Kayseri de Orta Anadolu’nun en önemli kültürel bölgelerinden biri. Tarihi eserleri, mimarisi ve mutfağıyla tüm dünya için bir cazibe merkezi haline gelebilecek Kayseri’de bulunmaktan çok mutluyuz. Kayseri bölgesine yeni yapılan Erciyes Turizm Master Planı’nı ilgiyle takip ediyoruz ve bölge turizmine çok olumlu etkileri olacağını düşünüyoruz. ” şeklinde konuştu.

  Talas Konukları Büyüledi  

Stefana Rum Kilisesi, Direkli Cami, Zincidere Mektebi ve Su Kemerleriyle kurulduğu 16. Yüzyılın estetiğini bugünlere ulaştıran Talas, Kayseri’nin önemli çekim merkezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Anı Tur organizasyonunda konuklarla öğlen yemeğinde  bir araya gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Talancıoğlu Talas’ın tarihi dokusuyla ilgili bilgi vererek ülkemizin ve dünyanın değişik yerlerinden her geçen sene daha fazla sayıda misafir ağırladıklarını ve önümüzdeki dönemde tüm gezi meraklılarını Talas’a beklediklerini belirtti. 

Kayseri Mutfağı ve Yöresel Lezzetler  

Gezi akşamı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Konak Restaurant’ta bir araya gelen konuklar Kayseri’nin eşsiz mutfağıyla yöresel yemeklerin tadını çıkardı. Kentin turizm hedefleriyle ilgili bilgi veren Mustafa Çelik Anı Tur yetkilileri ve konuklarıyla Kayseri’nin turizm potansiyeli hakkında fikir alışverişinde bulundular. 

Erciyes Turizm Master Planı Kayseri Turizmine Doping Etkisi Yapacak

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 300 milyon Euro bütçe ile projelendirilen Erciyes Turizm Master Planı’nın bölgeye yapacağı katkı ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik 2005 yılında başlayan projede sona gelindiğini ve sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın en iyi kayak ve turizm merkezlerinden birine sahip olacak Kayseri’nin potansiyelinin bu proje ile hayata geçeceğini belirtti. Verilen bilgiye göre: Türkiye'nin en uzun kayak pistini barındıran Erciyes Dağı'na, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi projesi kapsamında 2005’ten bu yana alt yapı çalışmaları, yollar, kanalizasyonlar, pistler ve mekanik tesisleri içeren 150 milyon Euro değerinde yatırım yapıldı. Toplamı 40 km’yi bulan son teknoloji ürünü teleferik hatları, 200 km’yi bulan uluslararası standartlarda ve değişik zorluk derecelerinde kayak pistleri, tüm yaz ve kış doğa sporlarının rahatlıkla yapılabileceği tesisler bölgede 3.000 kişilik istihdam sağlayacak. Dev projenin Kayseri’ye yıllık 100 milyon Euro doğrudan 100 milyon Euro ise dolaylı gelir yaratması öngörülüyor. Dağ’da yapılacak değişik branşlarda spor müsabakaları ve olimpiyatlar ile Kayseri isminin uluslararası platformlarda duyulmasını sağlayacak Erciyes Turizm Master Planı Kayseri, Erciyes ve Kapodakya ayaklarıyla tüm Orta Anadolu için bir sinerji oluşmasını sağlayacak. Yılda 2 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Kapodakya’ya gelen gezi severlere alternatif rota çizme imkanı sunacak proje 6.000 yıllık geçmişe sahip Kayseri’deki konaklama imkanlarını da geliştirdi. Proje ile 17 adet butik otel, 4 adet yıldızlı otel ve Alp Köyü ile birlikte bölgenin günlük yatak kapasitesi 6.000’a çıkmış olacak. Erciyes Dağı üzerindeki 26 milyon metrekare alanın imarı ile başlayan ve Avusturyalı danışman şirketin çizdiği projenin hayata geçirilmesiyle devam eden süreç ilk konukların ağırlanmasıyla başarıya koşuyor. 

Anı Tur Basın Gezisi Yansımaları   Anı Tur tarafından organize edilen geziye ait haberleri aşağıda görebilirsiniz.

Tarih:

Kategoriler:

Etiketler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz