Anı Tur'la Tarihe Yolculuk

Anı Tur'la Tarihe Yolculuk

Anı Tur  ile bütün senenin yorgunluğunun acısını çıkartmaya var mısınız?

Avrupa’ nın yaşayan tarihi şehri olan  Budapeşte  300 yıllık tarihi geçmişini günümüze kadar en soft haliyle sürdürmektedir. Budapeşte’ yi İstanbul gibi iki yakaya ayıran Tuna Nehri kıyısına dizilmiş tarihi yapılar bunun en büyük kanıtı niteliğini taşımaktadır.

Budapeşte Avrupa’ nın en büyük sinagoguna, kilisesine, kaplıcasına ve dünyanın üçüncü en büyük parlamento binasına sahip bir şehirdir. Macaristan Ulusal Galerisi, Terör Evi, Ulusal Müze, Kahramanlar Meydanı, Güzel Sanatlar Müzesi ve Szchenyi Kaplıcaları hem kültürel hem de tarihsel açıdan mutlaka görülmesi gereken önemli yerlerin başında gelmektedir. Anı Tur rehberliğinde bu eşsiz güzelliklerin keyfine varacaksınız.

UNESCO’ nAnı Tur'la Tarihe Yolculuk (Budapeşte - Prag - Viyana) un Dünya mirasları listesinin başlarında yer alan Prag tarihsel dokuyu diğer Avrupa ülkelerine göre günümüze kadar koruyan nadir şehirlerden biridir. Prag zarif köprüleri, katedralleri, kiliseleri ve şatolarıyla büyülü mimari dokusuyla sizleri kendisine hayran bırakarak arnavut kaldırımlı sokakların da adeta zaman yolculuğuna çıkartan Anı Tur’ la yaptığınız bu yolculuk sizlerde bağımlılık yapacak ve yeniden Prag’ ın sokaklarında bulacaksınız kendinizi.  

Prag’ da mutlaka görülmesi gereken başlıca tarihi yerler;  Prag ’ ın simgesi sayılan Astronomik Saat Kulesi, Lobkowicz Palace, Statni Opera, KGB Müzesi, St. Vitus Cathedral bu tarihi simgeleri görmeden şehri terk etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Viyana; operası, orkestraları ve Barok mimarisinin en çarpıcı tarihi binalarına sahip şehir geleneksel halinden vazgeçmeden değişime açık yanıyla günümüzün getirdiği yenilikleri de şehir ruhuna eklemeyi başardı.

Viyana  avangart modanın, tasarım ve sanat sahnelerinin kalbi olarak görülmektedir. Viyana sokaklarında yürürken imparatorluk döneminden kalma opera binalarının eşsiz görkemi eşliğinde sizi sarmalayan büyülü tarihi her adımda her sokakta birebir yaşayacaksınız.  Anı Tur ’ la çıktığınız bu tarihi zaman yolculuğuna bir yenisini daha eklemek için zaman kaybetmeden yeni bir tur programı yapacaksınız.

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz