Balkan Turu ile Tarihi Güzellikleri Keşfe Çıkın!

Balkan Turu ile Tarihi Güzellikleri Keşfe Çıkın!

Balkanlar hem yakın olması hem doğal güzellikleri hem de kültürel zenginlikleri açısından mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Yerli turistlerin de en çok tercih ettiği yerlerden olan ve hizmet kalitesiyle ziyaretçilerini oldukça memnun eden Balkanlara ister Schengen vizesi alarak otobüsle, isterseniz vizesiz olarak uçakla ulaşabilirsiniz.
Vizesiz olarak  Balkan turuna  katılanlar Dubrovnik harici Balkanları doyasıya gezebilirler. Yeşil pasaport veya vizesi olanlar da ekstra olarak düzenlenen Dubrovnik turuna katılabilirler. Dubrovnik turunda şehri panoramik olarak keşfedersiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış olan eski şehir meydanını yürüyerek gezebilirsiniz Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar ziyaret edilecek yerler arasındadır. Sırbistan’da insanın ruhunu dinlendiren asma bahçelere, yemyeşil ovalara kurulu manastırlara, muhteşem nehirlere, göllere ve kaplıcalara tanık olabilirsiniz. Saraybosna’da Osmanlı Dönemi’ne ait pek çok eseri ve yapıları görebilirsiniz. Ayrıca Boşnak Gecesi turuna da katılabilir, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alınan  Mostar Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.  Karadağ, Arnavutluk, Belgrad, Mostar, Trebinje, Budva, Tiran, Ohrid, Üsküp  ve daha birçok yerin güzelliğine ve etkileyici mimarisine doyamayacaksınız. Deneyimli rehberler eşliğinde ve tek bir tur sayesinde birçok önemli yeri gezebilirsiniz. Böylece hem bütçeniz hem de vaktiniz korunmuş olur. Balkan turunda  serbest zamanlarınızda tabii ki yöresel lezzetleri de tatma fırsatını yakalarsınız. Farklı kültürlere ev sahipliği yapmış Balkanlarda yemek çeşitleri de oldukça fazladır. Rumeli mutfağında popüler olan Pırasalı börek, ajvar sosu, tatlı olarak kaymaçina ve trileçedir.  Anı Tur’un  en uygun zaman ve bütçeli turunu seçebilir, keyifli bir Balkan turu yaşayabilirsiniz.

Tarih:

Kategoriler:

Etiketler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz