Benelux Turu ile Keyifli Yolculuklar

Benelux Turu ile Keyifli Yolculuklar

Benelux Turu  ülkeleri zengin, sosyetik, tarihi ve doğal güzellikleri bulunan ülkelerdir.  Benelux Belçika Hollanda  ve  Lüksemburg  ülkelerinin ekonomi birliğini ifade eder.
Benelux turunda  Frankfurt, Amsterdam, Brüksel, Paris ve Lüksemburg şehirleri ziyaret edilir. Deneyimli rehberler eşliğinde bu şehirlerin en önemli ve en güzel yerleri keşfedilir. Tura Avrupa’nın en küçük ama bir yandan da nüfus açısından en kalabalık ülkesi olan Lüksemburg ile başlarsınız. Panoramik şehir turu yaptıktan sonra isteyenler ekstra olarak  UNESCO Dünya Mirası  listesindeki Moselle Nehri’ni ziyaret edebilirler.  Fransa ’ya gelindiğinde Fransa krallarının taç giydiği Unesco dünya mirası olan, 13. yüzyıla ait katedralin ev sahibi ve şampanyanın çıkış noktası olan Reims şehrine uğrarsınız. İsterseniz lezzetli şaraplardan satın da alabilirsiniz.  Paris’e  geldiğinizde tabii ki ünlü  Eiffel Kulesi Seine Nehri  tekne turu,  Notre Dame Kadetrali Monmarte Ressamlar Tepesi Louvre Müzesi deneyimleyeceğiniz gezilerdendir. İsteyenler Paris akşamlarını keşfedebilir, Lido Show’da  oldukça eğlenceli zaman geçirebilir. Orta Çağ’dan günümüze kalmış, rahibe işi dantel, çikolata ve goblenleriyle ünlü Brugge’yı tura çıkarsınız. Dünyanın en güzel Orta Çağ kasabalarından biri olan  Brugge’da bin yıllık kanallar, dar sokaklar, tarihi yapılar vs. görerek rüya gibi bir şehir gezisi gerçekleştirirsiniz. Ayrıca Brugge şehri ünlü yazarların “Ölmeden önce görülmesi gereken 101 yer” kitabına da konu olmuştur. Brüksel’e geldiğinizde de keyifli bir şehir turu yaşarsınız.  Anı Tur ’dan   Benelüks turu  için yerinizi ayırtın, en güzel ülkeleri keyifle dolaşmanın tadını çıkarın.

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz