Bu Sene Uygun Fiyata İnanılmaz Tatil Yapacaksınız!

Bu Sene Uygun Fiyata İnanılmaz Tatil Yapacaksınız!

Yönetim Kurulu Başkanımız Veli Çilsal Skyreporter dergisine konuştu:   Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal, Tatil Planı Yapanlara Güzel Mesaj Verdi: Bu Sene Uygun Fiyata İnanılmaz Tatil Yapacaksınız  

Emitt 2016'da en görkemli stantlardan birinde ziyaretçileri keman çalan meleklerle karşılayan Anı Tur, 2016'dan çok umutlu. 1985 Yılında Kurulan Anı Tur, Türkiye'nin ilk Tur Operatörlerinden olmanın profesyonelliğiyle Yaz ve Kış Sezonlarında; Yurtiçi ve Yurtdışı Turları, Kültür Turları, Kongre ve Fuar Organizasyonları ile boy gösteriyor. Sektörde bir tur operatörü en ufak krizde silinirken geçtiğimiz yıl 30.yılını kutlayan Anı Tur'un bu kadar uzun süre hem de büyüyerek ayakta kalması hayranlık uyandırıyor. 25 metrekarelik ve üç çalışanla, o zamanlar 22 yaşında olan Veli Çilsal yönetiminde yola çıkan şirket, bugün ülke ekonomisine ve Türk turizmine büyük katkılar sağlıyor. 3000 bine yakın çalışanı ile yurtiçinde 500'den fazla tesis ile hizmet veriyor. Önümüzdeki dönemde otel işletmeciliğine de soyunacağı kulaktan kulağa dolaşan sektörün güvenilir ismi Veli Çilsal'ın Emitt fuarında adeta başını kaşıyacak vakti yok, etrafı sürekli insanlarla çevrili başarılı turizmci, Skyreporter okuyucuları için sorularımızı yanıtladı. Türk turizminde kaotik, sıkıntılı bekleyiş sürerken sektörün bu deneyimli ismi son derece pozitif, "Türkler belki uzun yıllar sonra ilk kez kendi ülkesinde inanılmaz fiyatlara tatil yapacak" diyor. 

Yani iç pazarda patlama mı bekliyorsunuz?

 Şu anda Rusya'da kriz var, aslında geçen sene başlamıştı bu sene de uçak düşürme olayı yaşandı ve tamamen bitirdiler. ilişkiyi de koparttılar, tur operatörlerini de durdurdular, her şeyi engellediler bu yüzden de Antalya bölgesinde ciddi bir boşluk oluştu. Sultanahmet'te patlayan bomba da Avrupalı turist üzerinde etkili oldu, bu da Türkiye'de önemli bir yatak boşluğuna sebep oldu ve iç pazara yöneldiler. Bunun için de bize geldiler, şunu söyleyebilirim ki bu sene Türkler uygun fiyatlara inanılmaz tatiller yapacaklar. 

Geçen seneyle kıyaslandığında fiyatlar ne durumda?  

Turistik tesislerde Dolar ve Euro bazında fiyat uygulanıyordu ve döviz de çok arttı ama TL yükselmedi yani %30 kadar daha düşük. Geçen sene 2200-2400 arasına olan dolar şimdi 3000 lira ama biz yabancı turiste yine geçen sene uygulanan rakam olan 2200 TL üzerinden işlem yapıyoruz. Bu kadar tur operatörü-acente sıkıntıya düşüyor, batıyor bunların yaptığı yanlış nedir? Anıtur hala nasıl dimdik ayakta? Aslında diğerlerinde de yanlışlık yok da her sektörde oluyor bunlar. Ben babadan oğula kalan bir işi yapıyorum yarın öbür gün benim evladım da bu işi yapacak. Bu sonuçta bir işletme başarısıdır. Her turizmciden ticaretçi de olmuyor ki, ticareti bilmek lazım Doğru fiyatlama ile doğru zamanda, doğru ödemeyi ve finansmanı sağlamak. Doğru fiyat yakalayamıyorsa ve doğ-ru ödemeyi yapamıyorsa başarılı olamaz. 

Zor duruma düşen otellerden alacak tahsil etmek gibi sıkıntılar yaşıyor musunuz?  Maalesef diğerlerinde yaşanıyor bu sorunlar ama bende yok. Mesela sıkıntıya düşeni elimden geldiğince tutuyorum gitmesin diye, çünkü giderse ben de zarar göreceğimi biliyorum... Bu bir geçiş dönemi, her şey sallanıyor ve bunu atlatan ayakta kalacak ben tabi ki onu tutmak zorundayım.

 

  Muhafazakar oteller de sizin yelpazenizde yer alıyor mu?

 Çalışmıyoruz çünkü elimizde olan diğer konseptlerle aynı değil. Avcılık, yatçılık, dağcılık gibi turizm çeşitlemesinin içinde bu da farklı alternatif bir koldur. Sonuçta kadına özel bir ayrıcalık var, baktığınızda onlarda da kum, güneş, deniz yemek var ama orada ekstradan kadının ayrıcalığı var. Bence doğru bir uygulama. Sadece o tip bir otel için ayrı bir info hazırlayıp özel bir iş hacmi geliştirmek lazım.  Emitt Fuarrnda izlenimleriniz nelerdir?  Öncelikle yoğun ziyaretçi ilgisinden ve standımızın dolup taşmasından son derece memnunum. Fuarda karşılaştığımız ilgi önümüzdeki dönemde yaşayacağımız büyümenin organik göstergesi olduğunu düşünüyorum. 2016'da %50 büyüme hedefliyoruz. EMITT turizm sektörü için büyük kazanımlar yaratıyor. 2016'da yurt dışından gelecek önemli sayıdaki misafirimiz yanında yurt içinden gelecek talebi karşılamak için de tam anlamıyla hazırız ve tatil planları yapan ziyaretçilerin EMITT te bize gösterdikleri ilgiye müteşekkiriz.  Anı Tur Hakkında  Turizm sektöründe 30. Yılını tamamlayan Anı Tur, yurtiçinde tüm bölgelerde 500'den fazla tesis ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda Türkiye'nin 7 bölgesine düzenlenen kültür turları, dünyanın birçok ülkesi için hazırlanan gezi prog-ramları, yurtdışı için münferit otel seçenekleri, Kıbrıs'ta bulunan en gözde oteller için paket tur programları da bünyesinde bulunmaktadır. Kongre ve toplantı organizasyonlarınızda, incentive departmanı ile hizmet vermekte olup aynı zamanda günü birlik gezi programları da düzenlemektedir. Düzenlemiş olduğumuz turlarda mısafirlerımizin arzu ve istekleri doğrultusunda transport departmanımız tarafından otobüs ve uçak ulaşımı ayrıca VIP transfer hizmetleri de verilmektedir. Bir IATA kuruluşu olan şirketimiz tecrübeli kadrosu ile yıllardan beri THY de dahil olmak üzere tüm IATA havayolu şirketleri ıle en uygun fiyat ve pro-mosyonlarla sektör içerisinde hizmet veren büyük bir kuruluştur. Sektörde lider bir firma olarak misafir memnuniyetini ön planda tutuyor olup misafirle-rimize en iyi hizmeti vermek için bünyesinde çok sayıda deneyimli personel bulundurmaktadır.

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz