Dubai Turları ile Keşfe Yolculuk

Dubai Turları ile Keşfe Yolculuk

Dubai 'de gezilmesi gereken yerler nelerdir? Dubai turları sırasında hangi aktiviteler yapılmalı nereye gidilmeli?

Dubai Arap Yarımadasında yer alan ve Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan emirliklerden biri fakat bunun yanı sıra adını lüks ile ifade edilen kavramların yanında çokça duyduğumuz bir yer. Dubai zengin ve fakir halkın bir arada yaşadığı,tarihi anlamda çok eski geçmişi olmasa da dünyanın en gösterişli yapılarına ve lüks yaşama ev sahipliği yapması ile dikkat çekiyor Özellikle lüks alışverişin de adresi olarak gösterilmesi turistlerin tatil tercihlerini Dubai turları için  kullanmasını sağlıyor. Ayrıca son zamanlarda oldukça popüler olan balayı için Dubai turlarına katılma fikri de çokca tutulmuş durumda olmasının yanında gerçek anlamda görülmeye değer yapıları ile insanı büyülüyor.

 

Dubai turları  ile tur firmaları her yıl daha da fazla tur katılımcısına hizmet veriyor. Dubai 'de neler yapılır bahsedersek; Burj Khalifa, Palmiye Adaları, Burj El Arab, Atlantis Hotel (Aquaventure Waterpark), Dubai Mall, El Fahidi Hisarı bunların başında gelen yerler. Dubai turları sırasında bu mekanları gezebilirken aynı zamanda halkın ararsındaki derin uçurumları görebileceğiniz anlara tanıklık edebilirsiniz. Ülkenin bir bölümünde lüks restorantlar da en üst düzey hizmeti alabilirken diğer restoranlarda Dubai'nin kendi halkının yararlandığı ve ucuz yemek yenebilecek mekanlar bulunuyor. Son zamanlarda alışveriş anlamında çok ön plana çıkarılmış olsa da poüler dünya ülkelerinin alışveriş merkezlerindeki hissi bulamayabilirsiniz. Fakat Dubai turlarına katıldığınızda bu Avm'lerde alışveriş yaparken Avm içerisine gerçek kardan yapılmış bölümde kısa bir kayak molası yapabilirsiniz. Altın Pazarını ziyaret edebilirsiniz ve sıkı bir pazarlık yapmanız durumunda beğendiğiniz bir ürünü ucuza alma fırsatı bulursunuz. Aynı zamanda Dubai turlarına katıldığınızda karşınıza çıkacak bir diğer farklılık da bu ülkede eğer bütçeniz bir ada almaya yetiyorsa kendinize bir ada satın alabilirsiniz ve insan eliyle yapılmış bu adaları ziyaret ederek etrafında uzun bir teke turuna katılabilirsiniz. Dubai turları sırasında aktivite olarak meşhur olmuş olan ve Arap ülkelerinde çöl unsurunun da bulunmasıyla olmazsa olmaz haline gelen safariler oldukça popülerdir. Son olarak eğer golf oynamayı seviyorsanız Dubai'de golf oldukça popüler bir spordur. Tercihinizi golf oynamaktan yana da kullanabilirsiniz.

Dubai turları sırasında belkide dünyanın bir çok ülkesinde göremeyeceğiniz bir durumu görebilirsiniz. Dubai plajlarında değerli eşyalarınızı gönül rahatlığı ile plajda bırakıp yüzmeye gidebilirsiniz. Dubai elektronik eşya ve giyim gibi alışverişleriniz oldukça ucuza karşılayabileceğiniz bir yer vergi olmamasından ötürü fiyatlar diğer ülkelere kıyasla ucuz dahi gelebilir. Dubai turları sırasında pek çok farklı kültürden insan görme ve hatta belkide tanıma imkanı bulabilirsiniz. Dubai nüfusunun büyük çoğunluğunu farklı ülke vatandaşları oluşturduğu için karma bir topluluk oluşmuş durumda. Kısacası  Dubai turlarına  katılarak dünyanın en gösterişli mekanlarına tanıklık etme, alışveriş,gezi,eğlence,lezzetli tatları deneme ve farklı kültürlerden bir çok insan tanıma imkanı bulmuş olursunuz. Hala bir Dubai turuna katılmadıysanız geç kalmış sayılmazsınız Anı Tur   'un Dubai turları için sunduğu seçeneklerinden birini tercih ederek siz de keşfe yolculuğa çıkabilirsiniz.

Tarih:

Kategoriler:

Etiketler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz