İtalya Turları ile Keşfedin

İtalya Turları ile Keşfedin

 Her adımda tarih, kültür, moda  ve farklı lezzetleri barındıran İtalya turları tatil severlerin favori tercihleri arasında yer alıyor. İtalya gezilecek mekanlar, keşfedilmeye hazır mutfağı ve dolu dolu tarihi ile sizleri bekliyor.

İtalya tarihi anlamda değerlendirildiğinde oldukça renkli tarihe sahip ülkelerden biri taş devri döneminden kalma bir çok izi tarihinde bulunduran İtalya, mağara resimleri ve Etürüksler'den kalan kültür kalıntıları ile oldukça güçlü bir tarihi değere sahiptir. Yunanlılar tarafından  Antik Roma'dan çok daha önce gelişmiş olan  Magna Grecia kültürü İtalya'da bir hakimiyet oluşturup izleri günümüze kadar ulaşmıştır. Antik Roma dönemi tarihinde önemli bir yer tutan yarımada bu dönemde en parlak çağını yaşamıştır. Antik Yunan'dan fazlasıyla ilham alan Antik Roma batı dünyasına büyük katkılar sağlarken bugünkü dünyada da etkileri hala görülmektedir. Bu güçlü tarihe ev sahipliği yapan İtalya gezilip görülecek yerler anlamında da oldukça fazla alternatife sahiptir.  İtalya turlarını  tercih ederek İtalya'nın bir çok tarihi mekanını ziyaret edebilirsiniz. Gezebileceğiniz tarihi mekanların başında Kolezyum, Panteon,Aziz Petrus Bazilikası,Duomo Katedrali,Grand Kanal, Signoria Meydanı gelmektedir.

İtalya turları ile İtalya'nın tarihi yerlerini gezerken aynı zamanda kendine has tatları ile İtalya mutfağından lezzetleri de deneyebilirsiniz. Bu lezzetlerin en başında herkesin bildiği gibi İtalyan Pizza'sı yer almaktadır. Caponata,Fettuccine,Ravioli,Risotto,Lazanya,Stramboli,Pansotti,Tramisu İtalya 'nın diğer lezzetleri arasında yer almaktadır

İtalya tarihi ve lezzetleri dışında birçok gezi mekanına da ev sahipliği yapması ile oldukça ilgi çeken bir ülke İtalya turları katılımcıların doyasıya gezebilmeleri için pek çok imkan sunuyor. İtalya' yı tam manası ile keşfedebilmek zamana ihtiyacınız olacağı için tur programınız ne kadar uzun olursa o kadar iyi olacaktır. İtalya'nın başlıca gezi mekanlarına değinirsek Sorento ve çevresindeki kasabaları gezebilir, Milono'da tarihin dokusuna ve şehrin aristokrat ruhuna şahitlik ederken, modanın kalp atışlarına ayak uydurarak alışverişe doyabilirsiniz. Floransa'yı keşfedebilir, Pienza'nın doğal ortamı ve yeşilinde rahatlayabilirsiniz. İtalya denildiğinde akla gelen yerlerden biri de Capri Adası, Capri adasının kartpostalı andıran mazarını izleyerek keyif dolu dakikalar geçirebilirsiniz. İtalya'ya gidip Roma'yı görmemeniz olası değil. Tarihi dokusu ve mimarisi ile her adımında sizi kendine aşık edecek olan Roma'da gördüğünüz güzelliklerle büyülenmemeniz mümkün değil.

 

Sizde  Anı Tur  ile İtalya'yı keşfetmeye hazırsanız İtalya tur programlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Tur programınız dahilinde keşfedebileceğiniz bir çok güzelliği ile bu mevsimde İtalya'ya turuna karşı konulamaz. İster aşk, moda, tarih ve lezzet dolu başbaşa bir tatil isterseniz ailece bir İtalya turuna katılabilirsiniz. Tur programınız içinde keşfettiklerinizin yanı sıra serbest zamanlarınız dahilinde de İtalya'ya tam olarak doyacağınız bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. İtalya turlarına ulaşmak için Anı Tur web sayfasını ziyaret ederek alternatif seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Tarih:

Kategoriler:

Etiketler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz