Karadeniz Turları :Doğanın Kalbine Yolculuk

Karadeniz Turları :Doğanın Kalbine Yolculuk

Kendisini şehrin kalabalığından uzaklaştırmak, yeşile ve doğaya doymak isteyenlerin tercihi Karadeniz turları katılımcılarını lezzet, doğa, tarih ve muhteşem manzaralar eşliğinde bir yolculuğa çıkarıyor. 

Karadeniz dediğimizde akla gelen ilk şey cennet yaylaları, damak çatlatacak kıvamda lezzetli Karadeniz yemekleri ve kendisine özgü şivesi ile sempatik insanlarıdır. Fakat Karadeniz yalnız bunlardan ibaret değil, gezdikçe gezmeye doyamayacağınız daha bir çok güzelliği içerisinde bulunduruyor. Her adımda yeni bir güzelliğini keşfetmenizi sağlayacak Karadeniz turları ile keyif ve aktivite dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

Karadeniz turuna çıkmak isteyenlerin görmeyi tercih ettikleri önemli yerlerden biri de Ayder  yaylası, büyüleyici doğal güzelliği kendisine aşık  eden Ayder yaylası hem yerli , hemde yabancı turistlerin görmek istediği ve Karadeniz turları içerinde önemle talep edilen yerlerden biri. Henüz bir Karadeniz turuna katılmamış olanlar için Ayder yaylasından bahsedersek Ayder yaylası 1987 yılında bir turizm diyarı halini almaya başlamıştır. Daha sonra ise zaman geçtikçe hareketlilik kazanmaya devam etmiş olup, şimdilerde Karadeniz'i keşfetmek isteyenlerin başlıca görmek istediği yerler arasındadır. Ortalama olarak 1000 civarı turistin konaklamasına imkan verecek düzeyde yapılmış olan ahşap evleri Ayder'de konaklamak isteyenleri ayrı bir atmosfer ile buluşturuyor.

 

Ayder yaylasında Fırtına deresinde rafting yapabilir, yöreye özgü lezzetlerden olan karalahana çorbasını deneyebilir ve bölgedeki işletmeler tarafından özel olarak hazırlanan omega 3 bakımında zengin alabalığının tadına bakabilirsiniz. Özellikle Ayder'de çıkan doğal kaplıca suyundan yararlanabilirsiniz. Ayder yaylası özellikle yaz dönemlerinde yerli ve yabancı turistler tarafından fazlasıyla talep almaktadır.

Karadeniz turlarının bir diğer vazgeçilmezi de Batum, Karadeniz'e gidip görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri. Aslına bakarsanız Batum Güney Kafkasya'nın en ilginç şehirlerinden biri Mayıs'da başlayan ısı artışı ile yaz Eylül ayına kadar devam ediyor ve denize girme imkanı oluyor. Karadeniz turları  sırasında Batum 'u ziyaret etme imkanı bulursanız ilkbahardan sonbahara kadar güzel bir iklimle karşılaşma imkanınız var. İklimi ve kültürünün yanı sıra gece hayatı da Batum'da oldukça hareketli geçiyor. Gece kulüpleri genellikle sabah 4'e kadar ziyaretçilerine hizmet veriyor. Katılacağınız Karadeniz turları sırasında serbest zamanlarınızı keyifle değerlendirebilirsiniz ayrıca Batum'da alışveriş de oldukça uygun fiyatlara gerçekleşiyor şehir merkezinde elektronik alet meraklılarının gözdesi olan Batumi Plaza'da bir çok elektronik ürünü çok uygun fiyata alabiliyorsunuz bunların başında da IPhone, IPad gibi elektronik araçların yanı sıra sigara alkol gibi ürünleri çok uygun fiyatlara bulmanız mümkün.

Uzungöl Karadeniz turlarına katılanların görmeyi tercih ettikleri bir diğer turistik bölge. Trabzon'un Çaykara bölgesine bağlı olan Uzungöl seyretmeye doyulamayan doğal güzellikleri ile bir çok turistin ilgisini çekiyor. Özellikle Arap turistlerin gezip görmek istedikleri Uzungöl yerli turistleri de kendisine çekmekte. Karadeniz turları içerisinde Uzungöl 'ü keyifle ziyaret etme imkanı bulabilirsiniz. Anı Tur farkıyla Karadeniz turlarına katılmak için www.anitur.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz