Uzakdoğu Turları : Farklı Kültürler

Uzakdoğu Turları : Farklı Kültürler

Uzakdoğu turlarına olan talep her geçen gün artıyor. Farklı kültürleri ile uzakdoğu ülkelerini uzakdoğu turları ile keşfedin.

Uzakdoğu ülkelerine düzenlenen turlar tur katılımcılarının en çok talep ettiği tur programları arasında öyle ki uzakdoğu ülkelerine hiç gitmemiş olanlar katılarak farklı kültürlerin farklı özelliklerini keşfederken daha önce katılanlar tekrar gitmek istiyor. Uzakdoğu turları sırasında katılacağınız tura göre görebileceğiniz ülkeler birbirinden farklı, paket tur seçenekleri içerisinden kendinize uygun olan turu seçerek öncelikli olarak gitmek istediğiniz ülkelerin dahil olduğu bir tur programına katılabilirsiniz.

uzak2

Uzakdoğu turları sırasında farklı lezzetler deneme imkanınız oldukça fazla fakat damak tadınız yeni tatlara alışkın değilse biraz zorlanabilirsiniz. Uzakdoğu mutfağı yemek kültürünün başlıca özellikleri arasında sayılabilecek bazı özellikler var öncelikle Uzakdoğu ülkelerinde meşhur olan hepimizin bildiği çubukla yemek yeme durumu alışık olmasanızda karşınıza çıkacak. Denemekte fayda var.  Uzakdoğu turları  sırasında karşılaşacağınız bir diğer durum Türk mutfağından gene alışkın olmadığımız bir konu Uzakdoğu ülkelerinde sebzeler tam olarak pişirilmeden servis edilir. Uzakdoğu turları esnasında gittiğiniz restoranlarda yemeğiniz bu şekilde gelirse şaşırmayın. Ve meşhur acı sosları uzakdoğu mutfağının olmazsa olmaz bir parçası özellikle Sushi ile adını sıkça duyduğumuz acı sos Wasabi  ve Thai mutfağının meşhur sosu olan Sriracha yemekler sırasında karşınıza çıkacaktır.  Genel olarak uzakdoğu mutfağından bahsetsek de uzakdoğu turları sırasında bu mutfağın daha bir çok özelliği ile daha karşılaşacaksınız.

uzak3

Uzakdoğu turları sırasında yemek kültürü dışında pek çok şeyi tanıma olanağı bulursunuz. Öncelikle gezdiğiniz ülkelerin kendie has özellikleri,farklı ibadet şekilleri ve yaşamlarındaki farklılığa tanıklık edebilirsiniz. Bazıları birbirine benzese de aslında her bir ülke kendi içerisinde farklı bir kültür, yaşam tarzı ve çeşitliliğe sahip. Uzakdoğu turlarına katıldığınızda mutlak suretle görmeniz gereken ülkelerin başında ise Vietnam/Halong Bay ,Hanoi/Vietnam,Kamboçya/Angkor Way,Tayland/Bangkok,Tayland/Pai,Hong Kong, Malezya,Singapur başta geliyor.Her bir ülkede farklı bir özellik ve birbirinden güzel gezi mekanları ve tarihi mekanlarla süslü,ayrıca uzakdoğu ülkelerine ziyaretleriniz sırasında gezi ve aktivite anlamında zengin seçenekler bulunuyor. Geç kalmayın siz de Uzak Doğu'yu keşfetmeye başlayın.

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.

Yorumlar
Bu İçeriğe Hiç Yorum Yazılmadı
Yorum Yaz