Kurşunlu Thermal Çankırı Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Çankırı Büyük Otel Çankırı Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Sim Prestige Hotel Çankırı Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Çankırı Tatili 

Dağların yılın yarısı karla kaplı olduğu Çankırı’ya sonbaharda tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için, kış mevsiminde ise eğlenceli bir kayak tatili için tercih edebilirsiniz.

 

Çankırı’nın tarihi Neolitik devirden bu yana devam etmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Çankırı günümüzde kamp, karavan ve doğa fotoğrafçılığı için gezginler tarafından ziyaret edilmektedir.

 

Çankırı’da Görülecek Yerler

Yıldıztepe Kayak Merkezi: Yıldıztepe, özellikle kış mevsiminde kayak tatili için tercih edilen bir bölgedir. Her seviyeye uygun pistlere sahiptir. Kayak, snowboard gibi kış sporları eğitimi alabileceğiniz gibi ATV safari ve kar motoruyla çevre gezintisine çıkabilirsiniz.

Sakaeli Kaya Mezarları: Ne zaman yapıldığı bilinmeyen Sakaeli Kaya Mezarları, Roma ve Bizans dönemi ile tarihlendirilmektedir. Kaya mezarlarının tüm bölümleri farklı genişliğe ve yüksekliğe sahiptir. Aslında bir dönem yaşam alanı olarak kullanıldığı da tahmin edilmektedir.

Çankırı Müzesi: Hem arkeolojik hem de etnografik eserlerin sergilendiği Çankırı Müzesi, zengin koleksiyonuyla Çankırı’ya yolu düşenler için güzel bir gezi noktasıdır. Yaklaşık 1200’den fazla etnografik, 2000’den fazla arkeolojik esere ev sahipliği yapmaktadır. Pazartesi günü dışında tüm günler ziyaret edilebilmektedir.

Çankırı Kalesi: Hitit döneminde yapıldığı tahmin edilen kale, Çankırı’nın en önemli tarihi değerlerindedir. Küçük bir tepe üzerinde bulunmaktadır ve şehrin kuzey kısmında kalmaktadır. Eski dönemlerde yerleşim alanı olarak kullanıldığı bilinmektedir. Kalenin içinde Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın komutanı Emir Karatekin’in türbesi de bulunmaktadır. Tuz mağarası

Çankırı Tuz Mağarası: Hititler döneminden bu yana kullanıldığı tahmin edilen Çankırı Tuz Mağarası, 5000 yıllık bir geçmişi vardır. İl merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Mağara, Türkiye’nin en büyük tuz rezervine sahiptir.

Cendere Höyük: Diğer adıyla Salman Höyüğü.

 

Çankırı’da Yapmadan Dönme

- Alpsarı Göleti’nde tekne gezintisine çıkmadan,

- Yıldıztepe’de kış sporlarını denemeden,

- Karacaözü Köyü’ndeki Koca Meşe’nin önünde fotoğraf çektirmeden Çankırı’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi