Hilton Dalaman Sarıgerme Resort Dalaman Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Lykia Resort Dalaman Dalaman Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Dolphin Apart Hotel Dalaman Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Therme Maris Dalaman Termal Sağlık Resort Dalaman Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
İberotel Sarıgerme Park Dalaman Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Dalaman Tatili

Dalaman; Muğla’nın 13 ilçesinden, Türkiye’nin ise binlerce tatil bölgesinden biri… Mavinin tüm tonlarını görebileceğiniz plaj ve koyları, çevresindeki gezilecek noktaları ile bu yaz tatilinizi Dalaman’da geçirebilirsiniz.

 

Dalaman’da tarih ve doğa iç içedir. Pek çok ilçeye yakın konumda yer alması da gezi rotalarınızın artmasını sağlayacak. Erken rezervasyon döneminde Dalaman otellerindeki yerinizi ayırmayı unutmayın. Keyifli tatiller.

 

Dalaman’da Görülecek Yerler

Sarıgerme Plajı: Dalaman plajları arasında en popüler noktadır. Dalaman’a yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta yer alır. Dalyan, Fethiye ve Göcek gibi turistik beldelere yakınlığı nedeniyle sezonda sık sık tercih edilir. Kilometrelerce uzunluğunda bir kumsala sahip ve kumsalında tek bir taş bulmak oldukça zor.

Diğer Plaj ve Koylar: Dalaman ve çevresinde denize girmek için çok fazla alternatif var. Gökgemile Koyu, Günlüklü Koyu, Sarsıla Koyu, Dalaman tatilinizde denize girmek için tercih edebileceğiniz noktalar.

Dalaman Çayı: Dalaman Çayı, Türkiye’nin en iyi rafting noktalarından biridir. Ortaca ve Dalaman’dan Akdeniz’e döküne Dalaman Çayı, toplamda 229 kilometre uzunluğundadır. Yaz sezonunda rafting tutkunları tarafından sık sık ziyaret edilir.

Letoon Antik Kenti: Dalaman çevresinde gezilecek en güzel tarihi yerlerden biridir Letoon. M. Ö. 7. yy’da kurulduğu düşünülen antik kent, antik çağda Likya’nın merkezi konumundaydı. Artemis ve Apollon’un annesi Leto’ya adanan tapınak, kilise, antik tiyatro şehrin günümüze gelen kalıntıları arasında.

Telmessos Antik Kenti: Fethiye’nin ilk yerleşim alanı olan Telmessos, Dalaman’a 48 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kaya mezarları ve tiyatrosu dışında çok fazla kalıntı yoktur. Yine de Dalaman gezi listelerine eklenebilir güzellikte bir tarihi noktadır.

 

Dalaman’da Yapmadan Dönme

- Dalaman Çayı’nda rafting yapmadan,

- Dalaman’ın sahil şeridi boyunca bisiklete binmeden,

- Dalaman portakallarının tadına bakmadan,

- Yat turuna çıkıp, Dalaman çevresindeki koyları ziyaret etmeden Dalaman’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi