Ramada Hotel & Suites Edirne  Edirne Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
DUVAN PRESTİGE HOTEL Edirne Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
KIRKLARELİ ROYAL BİLGİÇ OTEL Edirne Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Ainos Holiday Resort Hotel Edirne Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Hilly Hotel Edirne Edirne Otelleri | Anı Tur

Hilly Hotel Edirne

Merkez - Edirne

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Edirne Tatili 

Edirne; eski ve yeninin, tarih ve kültürün bir arada olduğu bir şehirdir. Köprüler, camiler, kervansaraylar ve daha pek çok tarihi sanat eserlerinin yanı sıra yöresel mutfağındaki lezzetleri ve tertemiz plajlarıyla uzun soluklu bir tatil için tercih edilen popüler tatil bölgelerinden biridir.

 

Edirne otelleri, şehrin pek çok noktasında bulunmaktadır. Özellikle Enez, Keşan ve Meriç çevresi konaklamak için tercih edilmektedir. Pansiyon, apart veya 2, 3, 4 yıldızlı oteller mevcuttur. Dilerseniz uzun soluklu bir yaz tatili, dilerseniz hafta sonuna sığdıracağınız kısa bir tatil için Edirne otellerini değerlendirebilirsiniz.

 

Edirne’de Görülecek Yerler

Edirne Plajları: Edirne, özellikle Enez’deki kıyılarıyla oldukça popüler bir kenttir. Enez bölgesinde konaklayabileceğiniz oteller de mevcuttur. Plajlarda şezlong ve şemsiye hizmeti verilmektedir. Denize girmek için tercih edeceğiniz bir diğer alternatif bölgeler Erikli ve Keşan kıyılarıdır. Bu bölgelerde de konaklama tesisi bulunmaktadır.

Edirne Tarihi Yapıları: Edirne’de görülmesi gereken ilk tarihi yapı Selimiye Camii’dir. Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak tanımladığı cami, II. Selim’in isteği üzerine yapılmıştır. Minareleri, iç süslemeleri, kubbeleri ile bir sanat eseri olan Selimiye Camii, yabancı mimarların sürekli incelediği fakat mimarisini çözemediği biliniyor. Edirne’deki görülmesi gereken diğer tarihi yapılar arasında; Üç Şerefeli Camii, Rüstem Paşa Kervansarayı, Meriç Köprüsü, Edirne Adalet Kasrı, Hafızağa Konağı, Peykler Medresesi ve Saatli Medrese bulunuyor.

Müzeler: Edirne, hem tarihi hem de kültürel zenginliğiyle pek çok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. İlk görmeniz gereken müzeler ise; Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Selimiye Vakıf Müzesi, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi’dir.

Çarşılar: Ali Paşa Çarşısı ve Arasta Çarşısı, Edirne’nin Merkez ilçesinde yer almaktadır. Çarşılarda Edirne’ye özgü hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Alışveriş için en iyi iki noktadır.

 

Edirne’de Yapmadan Dönme

- Edirne ciğer tava, badem ezmesi ve Tekirdağ köftesi yemeden,

- Meriç Nehri kıyısında gezintiye çıkmadan,

- Saros’un birbirinden güzel plajlarında denizin tadını çıkarmadan, dalış yapmadan,

- Kırkpınar yağlı güreşlerini izlemeden,

- Her yıl mayıs ayında düzenlenen Kakava Şenlikleri’ni katılmadan, Edirne’den ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi