8 Adımda Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

8 Adımda Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın göz kamaştıran ülkelerinde, birbirinden güzel tatil beldelerinde, onlarca farklı otelde  erken rezervasyon fırsatları ndan yararlanarak yaz  tatilinizi planlayabilirsiniz.

Erken rezervasyon, yaz mevsimi için planladığınız tatilinizi birkaç ay öncesinden cazip ödeme seçenekleri ve %40’a varan indirimlerle satın alma imkanı veren kampanyalardır.

  1. İlk adım tatilinizin tarihini belirlemek olsun.

Erken rezervasyon da ilk kural tatil zamanlarınızın net olması. Tatil planlarını kesinleştirmeyi son dakikaya bırakanlar, beğendikleri otellerde yer kalmadığından ya da bütçelerini aşan fiyatlar ortaya çıktığından dolayı hayallerindeki tatili yapamıyorlar.Tatilinizi ne kadar erken planlarsanız fırsatlardan o kadar  büyük oranda yararlanabilirsiniz.

2. Peki tatile nereye yada hangi otele gideceksiniz?

Öncelikle tatilinizi hangi bölgede yapacağınıza karar verin.  Erken rezervasyon fırsatları  bölümünden  kendinize uygun otel hakkında ayrıntılı bilgiler alın. Otelin özelliklerini inceleyin, otelin olduğu kullanıcı deneyim puanlarına bakın, 8 ve üzerine odaklanın, müşteri yorumlarını mutlaka okuyun.

3.Sıra erken rezervasyon yaptıracağınız güvenilir bir tur şirketi bulmakta.

Bölgeye ve otele karar verdikten sonra tatil siteleri arasında otele en uygun fiyatı veren firmayı bulun . Anı Tur  güvencesiyle erken rezervasyon sayesinde hem daha uygun fiyatlarla hem de önceden planlayarak istediğiniz zaman tatile gitme şansını yakalayabilirsiniz.

8 adımda erken rezervasyon

 4. Rezervasyon değişikliği sırasında uygulanan prosedürler hakkında bilgi alın.

İşletmeler rezervasyon alımında belli ilke, koşul ve kurallara uyarlar. Bu ilke ve koşullar hakkında mutlaka önceden bilgi alın.

5. Garanti Fiyat Uygulamalarının Olup Olmadığını Sorun.

Erken rezervasyon sistemi nde otel fiyatları acenteden acenteye farklılık gösteriyor.  Bunun nedeni tur firmalarının otelden işletmeleriyle garanti oda üzerinden anlaşma yapmış olmasından kaynaklanıyor. Firma otelden odaları garanti satacak şekilde satın alıyor ve odalarını satmak için fiyatlarında indirim yapıyor.

6. Sona çok yaklaştınız, şimdi erken rezervasyon yaptırın. Fırsatları takipte kalın.

Erken rezervasyon kampanyaları  ve  erken rezervasyon otelleri , en çok yıl içinde 1’den fazla kez tatil yapmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Seyahat biletlerini erken alanlar, otel rezervasyonlarını erken yaptıranlar hem tatilde neler yapacaklarını planlamak için bolca vakit buluyor hem de ucuza ve yılda birkaç kez tatile çıkıyor. Erken rezervasyon fırsatlarını siz de takip edin.  Anı Tur  ile %40'a varan indirim, ekstra %5 kart indirimi ve peşin fiyatına 9 taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Anı Tur'un bir gece konaklama hediyesiyle tatil keyfini daha uzun yaşayabilir ve 2 çocuk ücretsiz otel seçenekleri ile ailece tatilinin tadına varabilirsiniz.

7. Her ihtimali düşünün ve erken rezervasyon sigortası yaptırın.

Erken rezervasyon sigortası  alındıktan sonra iptal işleminizi tatil yapacağınız tarihten 72 saat önce iptal ettirmelisiniz. Bu süre zarfında iptal işlemi yaptırırsanız %100 koşulsuz ve kesintisiz ücret iadesi yapılıyor.

8. Ve işte mutlu son! Tatilin tadını çıkarın...

Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için zamanında karar vermeli, resmi tatil ve izin dönemlerini önceden ayarlamalı ve harekete geçmeli. Tur şirketlerini derinlemesine mercek alıp uygun fiyata tatil yapma şansını yakalamalısın…

 

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.