Erken Rezervasyonla Kıbrıs'a Gitmek İçin 8 Neden

Erken Rezervasyonla Kıbrıs'a Gitmek İçin 8 Neden

Erken rezervasyon  dönemi başlar başlamaz hepimizin aklında o karmaşık soru… “Bu yaz tatile nereye gitsem, hangi otelde kalsam?”

Tüm yıl iş yoğunluğu arasında sıkışıp kalınca ve dönem dönem stresle nasıl başa çıkacağımız konusunda yetersiz olunca, aynı orantıda verimimiz de düşebiliyor. O dönemlerde ihtiyacımız olan tek şey biraz dinlenmek ve şehir hayatının karmaşasından biraz uzaklaşmak…

Bu yıl erken rezervasyon dönemi başlar başlamaz güzel bir Kıbrıs tatili size iyi gelecek çünkü  erken rezervasyonla Kıbrıs ’a gitmek için pek çok neden var. Bunlardan sadece 8’ine gelin birlikte göz atalım.

1) Aylar öncesinden tatili ucuza getirmek

kıbrıs erken rezervasyon

Kıbrıs otelleri her mevsim hizmet veriyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında yapılan son dakika rezervasyonlarda Kıbrıs otel fiyatları yükselebiliyor. Eğer aklınızda yaz tatilini Kıbrıs’ta geçirmek varsa bu yıl erken rezervasyon dönemini kaçırmayıp, Kıbrıs otellerinde ucuz bir tatil için yerinizi kolayca ayırtabilirsiniz.

2) Ucuza uçak bileti bulmak

Erken rezervasyonla Kıbrıs  tatilinizi planladığınız zaman uçak biletini de ucuza getirme şansınız oluyor. Aylar öncesinden yaptırdığınız Kıbrıs rezervasyonunuzun hemen ardından ucuza uçak bileti bulmanız oldukça kolay. Aylar öncesinden aldığınız gidiş ve dönüş bilet fiyatları, sezonda alınan biletlerden daha ekonomik olacak ve tatiliniz için ayırdığınız bütçenin bir kısmı cebinizde kalacak.

3) Tarih aralıklarını özgürce belirlemek

Erken rezervasyonla Kıbrıs’a gitmek için en önemli sebeplerin başında, dilediğiniz tarihlerde tatilinizi planlamak geliyor. Bu konuda kaptan sizsiniz ve bu dönemlerde size en uygun tarihleri seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Üstelik iptal-iade sigortası yaptırırsanız herhangi bir sorunda tatilinizi gönül rahatlığıyla iptal edebilirsiniz.

4) Kıbrıs'ta dilediğiniz otelde yer bulmak

Erken rezervasyon döneminin en keyif veren yanı, nerede tatil yaparsanız yapın istediğiniz otelde yer bulmaktadır. Bu durum Kıbrıs için de geçerli.  Kıbrıs otelleri nin bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi gördüğünü önceden söylemiştik. Kıbrıs’a gidecekseniz eğer  erken rezervasyon Kıbrıs fırsatları ndan yararlanarak henüz çok fazla dolmayan ve uygun fiyatlara sahip olan oteller arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Otel seçimi yaparken Kıbrıs'ın hangi bölgesinde çok fazla vakit geçireceğinizi düşünün ve o bölgelerdeki otellere yoğunlaşın.

5) Kıbrıs demek, zengin bir tarihe yolculuk demek

kıbrıs erken rezervasyon

Erken rezervasyonla Kıbrıs ’a gitmenin en güzel tarafı ucuz tatil yapmak olsa da, aslında bu Akdeniz adasının tarihini yakından gözlemleyebileceğiniz gezi noktalarına uğramak da bir o kadar keyifli olacak. Bir silah kaçakçısının izlerini taşıyan Mavi Köşk başta olmak üzere Büyük Han, Selimiye Camii, St. Hilarion Kalesi, Pella Pais Manastırı, Girne Kalesi, Aziz Mamas Manastırı ve Kıbrıs’ın tarihini günümüze taşıyan daha pek çok yapıyı görme şansı yakalayacaksınız. Yine de siz ilk olarak Girne Kalesi’nin muazzam manzarasında biraz vakit geçirin diyoruz. :)

6) Kıbrıs mutfağında damakları şenlendiren lezzetler

Bir şeftali kebabı, bir hellimli denemek ancak Kıbrıs’ta mümkün. Hal böyle olunca Kıbrıs’a gidip de birbirinden güzel lezzetlerle tanışmadan olmaz. Kıbrıs yemekleri bizim damak tadımızla da oldukça uyumlu. Mantıya benzeyen pirohu, tavşan etiyle yapılan lalangı, Kıbrıs köfte derken kendinizi bu lezzetlerden ayıramayacaksınız. Bu özel Kıbrıs yemeklerini tatmak için Girne'deki restoranları tercih edebilirsiniz.

7) Veee altın kumsallar sizi bekliyor!

Kıbrıs’a gitmenin en büyük sebebini sonlara sakladık. :) Aphrodite’in doğduğu Karpaz’daki Altın Kumsal’da dinlenmek, huzura ermek, tüm şehir karmaşasını geride bırakıp güneşle haşır neşir olmak evinize keyifle dönmenizi sağlayacak. Özellikle su sporlarıyla ilgilenecekseniz Glapsides ve Acapulco Plajı’nı öneririz.

8) Bitmek bilmeyen gece hayatında yerinizi alın!

Kıbrıs; tarihi, doğası ve plajlarıyla olduğu gibi gece hayatıyla da iddialı bir ada. Özellikle Lefkoşa ve Güzelyurt arasındaki yol boyunca çeşitli gece kulüpleri ve barlara rastlayabilirsiniz. Birçok otelin kumarhaneleri de oldukça popüler. Eğer merak ediyorsanız Kıbrıs kumarhanelerinin hareketli saatlerine biraz dahil olabilirsiniz.

 

Tarih:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.