Erken Rezervasyonla Yurt Dışında Gidilebilecek 10 Şahane Yer

Erken Rezervasyonla Yurt Dışında Gidilebilecek 10 Şahane Yer

Erken Rezervasyonla Yurt Dışında Gidilebilecek 10 Şahane Yer

Dünyanın cennet köşelerini gezerek, maceraperest ruhunuzu özgür bırakmanın, hayallerinize sahip çıkıp, hayatınızın başrolünü üstlenmenin vakti gelmedi mi?

Hangi yaşta olursanız olun, bir gün sonrası geri kalan hayatınızın ilk günü ve içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun, hayatınızın geri kalanını nasıl yönlendireceğiniz tamamen sizlerin elinde. Hiç gülmediğiniz kadar gülmeyi istemek, hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenmeyi istemek, bunlar için fırsat yaratmak da bir tercih!

Anı Tur’da , farklı coğrafyalara ayak basabileceğiniz, farklı kültürler tanıyabileceğiniz, onlarca güzel anı biriktirip, dünyanın en güzel gün doğumunun ya da batımının, en güzel nereden izleneceğine karar verebileceğiniz mükemmel fırsatlar var. Gezinizden geri dönüp fotoğraflarınıza baktığınızda, gözlerinizin içinde en hakikisinden birer gülümseme olduğunu fark edeceğiniz, Anı Tur’un  erken rezervasyon fırsatları ndan yararlanarak  yurt dışında  keşfedebileceğiniz en güzel 10 şehri sizler için derledik.

1.Amsterdam/Hollanda

amsterdam turları

Dünyanın rengârenk ve eğlenceli şehri Amsterdam,  aynı zamanda Hollanda’nın da kültür, turizm ve sanat merkezidir. Gerek kent kanalları, sanat müzeleri, tarihi evleri, modern yaşamı, gece eğlenceleri ile olsun;  gerekse de sahip olduğu doğal güzellikleriyle olsun, Amsterdam nefes alındığı sürece görülmesi gereken en özgün şehirlerden biri.

Zarifliği ile de içinizi ısıtacak bu tarihi Avrupa kenti, gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin ve renkli bir kent.
Amsterdam’da görmek için, en çılgın eğlencelerin yaşandığı yerlerden, Avrupa’nın en önemli sanat galerilerine kadar pek çok farklı türden yer bulabilirsiniz. Kırmızı Fener Mahallesi, Amsterdam Kraliyet Sarayı, Dam Meydanı, Van Gogh Müzesi,  Nieuwe Kerk, Anne Frank Huis, Begijnhof, Rijksmuseum, Oude Kerk ve Amsterdam Museum Amsterdam’da gezip görmeniz gereken en önemli yerlerden bazıları. Tabi bunlar haricinde daha onlarca yer keşfedilmeyi bekliyor. Her türden serüven yaşamak isteyen gezginlere hitap edebilecek yüzlerce gezi noktasına sahip olan bu güzel şehre gidip de, kendine özgü meşhur peynir ve bira çeşitlerinden tatmayı sakın unutmayın.

2.Paris/ Fransa

paris turları

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan, aynı zamanda Işıklı Şehir (Ville de Lumiere) olarak da bilinen,  Seine nehrinin yanında konumlanmış, romantizmin ve aşkın şehri Paris’te, dünyaca ünlü yapılar, meydanlar, müzeler, sanat galerileri başta olmak üzere kuşkusuz ki pek çok değerli ve eşsiz gezi noktaları bulunmakta…

Bu büyüleyici şehirde görülmesi gereken en önemli yer, aynı zamanda şehrin sembolü haline gelmiş, 1887 – 1889 yılları arasında inşa edilmiş olan, 324 metre uzunluğunda meşhur Eyfel Kulesi. Paris’in en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Eyfel Kulesi’nin girişinde upuzun bir kuyruk görürseniz hiç şaşırmayın. Elbette dünyanın dört bir yanından gelen turistler, büyüleyici Paris’i buradan hafızalarına kazımak isteyecekler. Üç kattan oluşan kulenin her bir katına çıkarak şehrin ışıklar altında kalmış ihtişamı,  muhteşem manzarası karşısında şaşırmamak mümkün değil.
Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Sacre Coeur Kilisesi, Zafer Takı ve Şanzelize Caddesi de Paris’i Paris yapan, sanatsal ve kültürel önemli noktalardan…
Eğer Paris Turu’na çıkmaya karar verirseniz, doyasıya eğlenmek ve çocukluğunuza geri dönmek için mutlaka Disneyland’a da uğramalısınız.

3. Viyana/Avusturya

viyana turları

Erken rezervasyonla yurt dışında gidilebilecek en güzel yerler den biri de Viyana. Tarihi eserleri, meydanları, müzeleri, görkemli saraylarıyla dünya için kültürün can damarı olan aristokrat kent Viyana, sanat ve müzik meraklılarını da kendisine âşık edecek bir şehir.
Aziz Stefan Katedrali, Sanat Tarihi Müzesi, Hofburg Sarayı, Opera Binası, Leopold Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Schönbrunn Sarayı, Uygulamalı Sanatlar Müzesi,  Albertina Müzesi,  Tabiat Tarihi Müzesi, Viyana Devlet Operası, Maria Vom Siege Kilisesi, St. Peter Kilisesi Viyana’da gezilecek yerlerin başında geliyor.
Sizler, Viyana’nın büyüleyici caddelerini, ister faytonla ister yürüyerek keşfedin, akşam olduğunda şehrin dört bir yanında katılabileceğiniz mutlaka bir konser ya da sanat gösterisi olacaktır.

4.Roma/İtalya

roma turu

Roma, ilk görüşte yıldırım aşkına tutulacağınız, çeşmeleri, tarihi, sanatı, sokakları, kiliseleri, sevimli sıcak kafeleri, balkonsuz evleri, yemekleri ile rengârenk, cıvıl cıvıl baş döndüren bir şehir.

Roma gezilip görülecek yerler bakımından dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Sahip olduğu 2800 yıllık tarihi ile geçmişten günümüze pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Roma‘da gezip görebileceğiniz yüzlerce yer var.
Roma’da gezilecek yerlerin başında bulunan, Kolezyum, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri sizlere unutulmaz bir gezi deneyimi yaşatacak. Capitolino Tepesi, Pantheon, Navona Meydanı, Trevi Çeşmesi, Santa Maria Maggiore Bazilikası, Villa Borghese Parkı da Roma’da mutlaka görülmesi gereken, sizleri büyüleyecek, fotoğraf çekmeye doyamayacağınız etkileyici yerlerden.
Dünyanın en küçük devleti olarak geçen ve Roma sınırları içerisinde yer alan Vatikan’da ise, başta Vatikan Müzeleri olmak üzere pek çok sanat hazinesi bulunmakta.
Ayrıca, Roma Forumu başta olmak üzere, Antik Roma’nın en önemli yapılarını da görebileceğiniz romantizmin ve aşkın şehri Roma’da, sevdiklerinizle birlikte bambaşka sıcacık bir serüven yaşayacağınıza eminiz

5.Barselona/İspanya 

barselona turu

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan İspanya’nın ikinci büyük kenti Barselona, güzel müzeleri, meydanları, sokak sanatları, eğlenceli pubları, plajarı, kendi özgü yemekleri ve elbette futbol takımı ile akıllara gelen, her tarzdan zevke hitap edecek özellikte bir şehir.

Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti olan şehirde birbirinden etkileyici yapılar mevcut. Mimar Antoni Gaudi‘nin harika eserleri olan Sagrada Familia Bazilikası, Casa Mila ve Park Güell Barselona’nın sembolü olmuş yapılardan. Ayrıca,  La Rambla Caddesi, Barselona Katedrali, Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC) ve Poble Espanyol ise şehirde mutlaka gezip görmeniz gereken diğer meşhur yerlerden bazıları. Barselona’nın kendine özgü havasına hayran kalacaksınız.
Tabii Barselona’ya gitmişken, meşhur Tapas’ından ve Paella’sından tatmayı unutmayın.
Sangria’nızı yudumlarken bırakın şehir büyüleyici atmosferiyle başınızı döndürsün.

6.Dubrovnik/Hırvatistan

dubrovnik turu

Andriyatik’in incisi olarak anılan Dubrovnik, zamanında Venedikli mimarlar tarafından inşa edilmiş bir kent. Muhtemelen insanı büyüleyen o dar sokaklarının ve güzel mimarisinin nedeni de bu. Ticari olarak önemli bir konumda olan Dubrovnik, Balkan Savaş’ı sırasında zarar görmesinden dolayı tamamen restore edilmiş bir şehir. Sizleri adeta ortaçağa zaman yolculuğuna çıkmış gibi büyüleyecek olan bu şehrin gezilip görülecek hemen her yeri Eski Şehir olarak adlandıran Old Town’ın içinde bulunuyor.
Ünlü yapıları, Old Town’un en önemli girişi Pile Kapısı, Minceta Kalesi, Stradun Caddesi, Rector Sarayı, Dünyanın en eski eczanelerinden birine ev sahipliği yapan Franciscan Manastırı, şehrin en önemli çeşmeleri olan Onofrio Çeşmeleri ve Orlando Heykeli de Dubrovnik’in görülmeye değer çarpıcı yerleri arasında.
Ayrıca Dubrovnik’in çevresinde bulunan mükemmel plajlarını da mutlaka görmelisiniz.

7.Budapeşte/ Macaristan

budapeşte turu

Sıcacık sokakları, farklı mimarisi, zengin tarihi ile Macaristan’ın başkenti Budapeşte, kendine özgü havası, doğal termal suyu içeren hamamları ile her daim önemli bir gezi ve turizm şehri olmuştur.

Buda ve Peşte isimli iki farklı şehrin birleşmesinden oluşan Budapeşte’de, ülkenin gücünü ve bağımsızlığını vurgulamak için inşa edilmiş, ışıklarıyla büyüleyen eşsiz yapı Macaristan Parlementosu şehre damgasını vuran ve mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Buda yakasının en özel noktalarından olan Gellért Tepesi, 96 metre yüksekliğiyle şehrin en büyük kilisesi Aziz István Bazilikası, Kale Tepesi, Margit Adası, Devlet Opera Binası ve içerisinde alışveriş merkezleri, çeşitli restoranlar, kafeler bulunan rengârenk Vaci Caddesi gibi daha pek çok önemli gezi noktası da keşfedilmeyi bekliyor Budapeşte’de.

Ayrıca, Avrupa’nın en büyük müzik festivali Sziget de Budapeşte’de düzenleniyor. Orta Avrupa turunuzu bu zamana denk getirip müziğin en kalitelisine doyarak, mükemmel keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

8.Brüksel/Belçika

brüksel turları

Yukarı Şehir ve Aşağı Şehir olmak üzere ikiye ayrılan pek çok Avrupa şehrine yakın mesafede olan Brüksel, tarihi yapılarıyla, geniş ve renkli sokaklarıyla mutlaka görülmesi gereken, sevimli bir kent. Şehrin en önemli gezi noktalarının başında kentin de merkezi olan Grand Place yer almakta.

Orijinal ismi Grote Markt olan Grand Place, dikdörtgen şeklindeolan ve çevresinde Brüksel’in en güzel ve en değerli yapılarını bulunduran görkemli bir meydan.
Meydanın çevresindeki cıvıl cıvıl sokaklardan alacağınız hediyelik eşyalarla sevdiklerinize Brüksel esintileri yaşatabilir, Brüksel’in meşhur midyesinden tadabilirsiniz.

9.Bern/İsviçre

bern turrları

Erken rezervasyonla yurt dışı nda için değerlendirilebilecek en güzel şehirlerden biri de Bern. Alp dağlarının eteklerinde bulunan, oldukça turistik bir şehir olan, barış adacığı olarak da anılan İsviçre’nin başkenti Bern, harika manzaralara sahip parklarıyla meşhur. Bern’de şehir merkezi, Aare nehrinin yaptığı bir kıvrımın içine konumlandırılmış.

Bir efsaneye göre Bern, ismini şehrin kurucusu olan 5. Berchtold’tan almış. Ava çıkacağını ve vuracağı ilk hayvanın adını şehre vereceğini söyleyen 5. Berchtold, avda da ilk olarak bir ayıyı vurunca şehrin adı Bern olmuş. Şehir, “Ayı Parkı” isminde meşhur bir parkıyla da dikkat çekiyor. Gezilecek yerlerin başında¸ Bern’in meşhur büyük caddesinde bulunan Einstein’nın evi, bir müze olarak bulunuyor. Ana caddeler olan Marktgasse’yi ya da Schauplatzgasse’yi takip ettiğinizde aşağı yukarı bütün görülmesi gereken yerleri görmüş oluyorsunuz. Şehir merkezinde bulunan tam 11 tane süs çeşmesinden su içilebiliyor da. Sıcak aylarda Bern’de bulunursanız, tertemiz suyundan tatmak için yanınıza ufak bir şişe almanız yeterli.

10. St. Petersburg /Rusya

petersburg turu

Saint Petersburg, Çar I. Petro tarafından, İskandinavya’dan gelen saldırılara karşı kale olacak şekilde kurulmuş, mimari olarak hayranlık uyandıran harika bir şehir. İhtişam kelimesinin hakkını veren kiliseleri, tiyatro salonları, opera binaları ve geniş caddeleriyle bir kültür şehri olan St. Petersburg’un her noktasından sanat ve tarih fışkırıyor. Diğer isimleri Petrograd, Leningrad, ?????-????????? olan, ancak en popüler ismiyle St. Petersburg olarak bilinen şehir için, tam bir müze ve saray şehridir de diyebiliriz. Erken rezervasyonla yurt dışında gidilebilecek şehirler listenize eklensin.

Gezilecek sayısız bina, saray ve müzeye sahip olan, havanın kararmamasıyla meşhur Beyaz Geceleri ile de hafızanıza kazınacak olan olan St. Petersburg, yağlıboyanın, edebiyatın ve daha pek çok sanat dalının da altın çağını yaşadığı mutlaka görülmesi gereken, sizlere bambaşka bir gezi deneyimi yaşatacak muhteşem bir şehir.

 

Tarih:

Kategoriler:

YAZAR HAKKINDA
Anı Tur

Ege ve Akdeniz bölgesindeki yüzlerce otel seçeneğini, Türkiye'nin ve Dünyanın farklı noktalarına düzenlenen heyecan verici turları 30 yıllık tecrübe ile siz tatil severlere sunar.