Şirehan Hotel Gaziantep Otelleri

Şirehan Hotel

Şahinbey - Gaziantep

  • Oda Kahvaltı
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Jaleriz Hotel Gaziantep Otelleri

Jaleriz Hotel

Şahinbey - Gaziantep

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Tuğcan Otel Gaziantep Otelleri

Tuğcan Otel

Şahinbey - Gaziantep

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Gaziantep Tatili 

Güneydoğu’nun kültürü, tarihi, yöresel lezzetleri ve doğal güzelliklerinin kısa bir özeti olan Gaziantep, yaşanılan en eski şehir olmaya devam etmektedir.

 

Gaziantep’te gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Antik kentler, müzeler, tarihi çarşılar arasında gezintiye çıkarken şehrin kültürünü de daha yakından tanıma şansı yakalayacaksınız. Gaziantep otellerini sayfamızdan inceleyerek bütçenize uygun bir konaklama tesisinde yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

Gaziantep’te Görülecek Yerler

Gaziantep Kalesi: Kalenin ne zaman yapıldığı hakkında kesin bilgi yoktur fakat gözlem amaçlı yapıldığı tahmin edilmektedir. 12 kulesi ve burçlarıyla görkemli mimarisini gözler önüne sermeye devam eden kalenin çevresi 1200 metredir. Şehrin ziyaret edilen ilk noktasıdır.

Zeugma Antik Kenti: Zeugma Mozaik Müzesi, sahip olduğu tarihi nedeniyle bugün en merak edilen antik yerleşim alanlarından biridir. Nizip ilçesinde bulunmaktadır ve kelime anlamı olarak “köprübaşı” anlamına gelmektedir. Tarihi, Büyük İskender döneminde başlamış olup, Hellenistik dönemin en önemli ticaret merkezi olmuştur. Günümüzde kazı çalışmaları yapılırken pek çok değerli kalıntı gün yüzüne çıkarılmıştır. En önemli parçası ise “çingene kız” adlı mozaiktir.

Dülük Antik Kenti: Günümüzde de yaşamın devam ettiği en eski antik yerleşim alanları arasındaki Dülük; Hititler, Medler, Asurlular, Persler gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bölgede kazı çalışmaları devam etmektedir. En son yapılan çalışmalarda taban mozaiği çıkarılmıştır. Gaziantep’e yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Dülük Köyü’ndeki Keber Tepesi ve çevresinde bulunmaktadır.

Bakırcılar Çarşısı: yaklaşık 500 yılı aşan tarihiyle şehrin en önemli ve en hareketli noktaları arasındadır. Özellikle Gaziantep’e gelen turistlerin ilk adreslerindendir. Bakır eşyaların hem imalatının hem de satışının yapıldığı çarşıda küçük bir alışveriş turuna çıkabilirsiniz.

Diğerleri: Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Medusa Cam Eserler Müzesi, Gaziantep Altın Çarşısı, Zincirli Bedesten, Karkamış Harabeleri, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Kendirli Kilisesi, Kaleoğlu Mağarası, Dolmen Mezarları, Ali Nacar Camii, Ömeriye Camii, Tahtani Camii, Kurtuluş Camii.

 

Gaziantep’te Yapmadan Dönme 

- Bakırcılar Çarşısı ve Zincirli Bedesten’de alışveriş yapmadan,

- Gaziantep baklavası, simit kebabı, katmer ve cartlak kebabı yemeden,

- Yeseme Açık Hava Müzesi’ni görmeden Gaziantep’ten ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi