Haritada İncele

Mivara Luxury Resort & Spa Gündoğan OtelleriMivara Luxury Resort & Spa Gündoğan OtelleriMivara Luxury Resort & Spa Gündoğan OtelleriMivara Luxury Resort & Spa Gündoğan OtelleriMivara Luxury Resort & Spa Gündoğan Otelleri
 • Oda Kahvaltı
 • 0-6 Yaş Ücretsiz
 • Kredi kartına 9 Taksit

  90 Puan

  KAPAT

  SATIN AL

   82 Puan

   KAPAT

   SATIN AL

   Gündoğan Tatili

    

   Gündoğan OtelleriEski adı Farilya olan Gündoğan, Bodrum’un kuzey batısında yer alır ve Bodrum’a uzaklığı 25km’dir. Gündoğan, uzun sahilleri ve en sıcak havalarda bile eksik olmayan esintileriyle her daim tatil hissinizi diri tutuyor.

    

   MÖ 4. yüzyıldan itibaren yerleşimin olduğu Gündoğan’da, gezip görebileceğiniz birçok tarihi ve doğal güzellikte bulunmaktadır.

    

   Gündoğan’da Gezilecek Yerler

   Gündoğan Sahilleri: Bölgenin en uzun sahillerinden biri olan Gündoğan Sahileri’nin keyfine varıp uzun uzun denize girebilirsiniz.

   Fener Adası: Bodrum’da bulunan fenerli tek ada olma özelliğine sahip olan Fener Adası’na yapacağınız ziyaretinizde temiz kumsallarından denize de girebilirsiniz.

    

   Gündoğan’da Gezilecek Tarihi Yerler

   Apostol Adası (Tavşan Adası): Gündoğan’ın kuzeyinde bulunan Apostol Adası’na 15 dakikalık bir tekne yolculuğu ile ulaşılıyor. Üzerinde birçok tarihi kalıntıyı barındıran adanın bir diğer isminin Tavşan Adası olmasının sebebi ise üzerinde tavşanların yaşıyor olmasıdır.

   Apostol Kilisesi: Apostol Adası’na ismini veren kilisenin tarihi MÖ 2. yüzyıla dayanmaktadır. İstanbul’da bulunan Aya Sofya Kilisesi ile aynı dönemlerde yapıldıkları için benzeri mimari özellikleri görmeniz de mümkündür.

   Peynir Çiçeği Mağarası: Kalkolitik Çağ’dan kalan ve tarihi 5000 yıl öncesine dayanan Peynir Çiçeği Mağarası mutlaka görülmeli.

   Ayrıca Elli İki Merdiven Kilisesi, Kaya Mezarları, Su Sarnıçları ve Yel Değirmenleri bölgede görülmesi gereken diğer tarihi yerledir.

    

   Gündoğan’da Yapmadan Dönme

   - Sörf, dalış ve su kayağı yapmadan,

   - Gün doğumunu seyretmeden,

   - Çam ağaçlarının arasında doğa yürüyüşü yapmadan,

   - Tekne turu yapmadan,

   - Tarihi kalıntılar arasında tarih yolculuğuna çıkmadan,

   - Bölge mutfağının leziz yemeklerinin tadına bakmadan,

   - El emeği ile yapılmış çeşit çeşit ürünlerin bulunduğu tezgahları görmeden Gündoğan’dan ayrılmayın.

   * Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

   Hemen ara, tatilini planlayalım

   Anı Tur Online Satış Temsilcisi