Toprakçılar Konakları Kastamonu Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Gün Otel Kastamonu Otelleri | Anı Tur

Gün Otel

Merkez - Kastamonu

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
İksir Resort Town Daday Kastamonu Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Uğurlu Konakları Kastamonu Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Kastamonu Tatili 

Kastamonu; yazın sıcak kumsallardan tertemiz denize girebileceğiniz, kış mevsiminde ise kayak tatili yapacağınız bir kenttir.

 

Kastamonu kayak otelleri kış sezonuyla birlikte ilgi görse de, ilkbahar ve yaz aylarında şehir otelleri de gezginler tarafından hareketlenmektedir. Kastamonu otellerinde yarım pansiyon, tam pansiyon veya oda kahvaltı gibi konaklama seçeneklerinden dilediğini tercih edebilirsiniz.

 

Kastamonu’da Görülecek Yerler

Kastamonu Plajları: Kastamonu’nun Karadeniz kıyılarında denizin tadını çıkarabileceğiniz plajlar; İnebolu, Cide, Bozkurt, Çatalzeytin ve Abana plajlarıdır.

Müzeler ve Ören Yerleri: binlerce yıllık bir geçmişe sahip olduğu için Kastamonu’da pek çok antik kent ve bu bölgelerden çıkarılan sayısız arkeolojik eserler vardır. Geziniz sırasında; Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Kanyonlar: Kastamonu, tarihi kadar doğasıyla da gözlere hitap etmektedir. Özellikle şehrin kanyonları yürüyüş için fazlasıyla idealdir. Horma Kanyonu, Çatak kanyonu ve Valla Kanyonu’nu gezinize dahil edebilir, Kastamonu’nun doğasına yakından tanık olabilirsiniz.

Yaylalar: Kastamonu, tam bir yaylalar cenneti diyebiliriz. Özellikle yaz sezonunun gelmesiyle birlikte yaylalar hareketlenmeye başlar. Eğer yaz aylarında Kastamonu’ya yolunuz düşerse Gürcü yaylası, Oluklu Yaylası ve Asarbaşı Yaylası’nı keşfetmeden geri dönmeyin.

Ilgaz Kayak Merkezi: Eğer Uludağ veya Kartepe gibi popüler kayak merkezinde tatil yapmak istemiyorsanız Ilgaz Kayak Merkezi’ni tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Kastamonu’dan yapacağınız yaklaşık 53 kilometrelik bir yolculukla Ilgaz Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

 

Kastamonu’da Yapmadan Dönme

- Püryan kuyu kebabı, etli ekmek ve çekme helva yemeden,

- Kış sezonunda Ilgaz Kayak Merkezi’nde kayak yapmadan,

- Pınarbaşı’ndaki Ilıca Şelalesi’ni görmeden,

- Karadeniz kıyısına bakan plajlarında yaz mevsiminin tadını çıkarmadan geri dönmeyin.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi