İğneada Parlak Resort Hotel Kırklareli Otelleri | Anı Tur

İğneada Parlak Resort Hotel

Demirköy - İğneada

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
İğneada Resort Hotel & SPA Kırklareli Otelleri | Anı Tur

İğneada Resort Hotel & SPA

Demirköy - İğneada

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Kırklareli Tatili

Tarihi kaynaklarda Kırık Kilise olarak geçen şehir, 1924 yılında resmi olarak Kırklareli ismini almıştır. Makedonlar, Romalılar, Traklar ve Persler gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan Kırklareli günümüzde Kıyıköy Kastro sahili ve Vize ilçesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

Kırklareli özellikle kamping için en ideal bölgelere sahiptir. Kırklareli otelleri genellikle şehir merkezinde bulunmaktadır. Oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon hizmetlerinden dilediğiniz konaklama konseptini tercih edebilirsiniz.

 

Kırklareli’de Gezilecek Yerler

İğneada Longozu: İğneada Longozu, Yıldız Dağları’ndan Karadeniz’e ulaşan derelerin biriktirdiği alüvyonlar tarafından oluşmuştur. Dünyada eşine az rastlanır bir doğal güzelliktir. Mili park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Zengin bir fauna ve floraya sahiptir. Bölgede fotoğrafçılık, dağ sporları ve piknik yapılmaktadır. Demirköy sınırları içindedir.

Kanlıgeçit Höyüğü: İlk olarak 1981 yılında keşfedilmiştir. 1994 yılında ise ilk arkeolojik kazı çalışmaları gerçekleşmiştir. Tarihi Erken Tunç Çağı’na kadar giden Kanlıgeçit Höyüğü, kuzey, güney ve doğu olmak üzere üç bölüme ayrılmaktadır. Bugün Kırklareli denildiğinde akla ilk gelen tarihi yerlerin başında gelmektedir.

Kıyıköy Kastro: Kırklareli’de tatil için en ideal noktalardan biridir. Özellikle kamp kurup birkaç gün tatil yapanlara sık sık rastlanır. Bir tarafta deniz, diğer tarafta nehir ile çevrilidir. Kamp için gelenler elektrik hizmetlerinden yararlanabiliyor. Ayrıca duş ve wc bulunmaktadır. Kırklareli-Vize yolundan tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Dupnisa Mağarası: Trakya bölgesinin ziyarete açık tek mağarasıdır. 2.720 metre uzunluğunda olan mağaranın sadece 500 metresi gezilebilmektedir. Son yıllarda yapılan çalışmalarla mağaranın içi aydınlatılmış durumdadır. İçi soğuk olduğu için mağaraya girerken üzerinize hırka giymeniz tavsiyedir.

Diğerleri: İğneada Limanköy, aşağı Pınar Höyüğü, Kıyıköy Mağarası, Aya Nikola Manastırı, Balkaya Köyü, Vize Kalesi, Pınarhisar Kalesi, Kırklareli’nin görülecek diğer gezi noktalarıdır.

 

Kırklareli’de Yapmadan Dönme

- Selvez Koyu ve Poliçe Koyu’nda vakit geçirmeden,

- Kıyıköy Kastro’da kamp yapmadan,

- Bıldırcın kağıt kebabı, ızgara köfte ve şehre özgü peynirden tatmadan,

- Bisiklet turuna katılmadan Kırklareli’nden ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi