Ramada Resort Kırşehir Thermal Hotel Kırşehir Otelleri
  • Yarım Pansiyon
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Grand Terme Kırşehir Kırşehir Otelleri

Grand Terme Kırşehir

Merkez - Kırşehir

  • Oda Kahvaltı
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Kırşehir Tatili

İç Anadolu’nun sakin şehri Kırşehir’i bu yıl rotanıza dahil edebilir, tarihi değerleri ve doğal güzellikleri keşfetmek için zaman ayırabilirsiniz.

 

Kırşehir gezisi, diğer şehirlere göre biraz daha kolay. Bunun en büyük sebebi birçok gezi yerinin birbirine yakın olmasıdır. Özellikle tatil amacından olanların değil, gezginlerin rotaları arasındadır.

 

Kırşehir’de Görülecek Yerler

Mucur Yeraltı Şehri: Roma dönemi ile tarihlendirilen Mucur Yeraltı Şehri, savaş ve baskıdan halkın kurtulması için yapıldığı tahmin ediliyor. Yeraltı şehri toplam 42 odadan oluşuyor. İbadet yerleri, ahırlar, kapak taşları, duman bacaları ve havalandırmalar günmüzde temizlenmiş ve yeraltı şehri ziyarete açılmıştır. Bugün Kırşehir’de görülecek ilk yerler arasına girmeyi başarmıştır. Aynı ismi taşıdığı Mucur ilçesinde bulunmaktadır.

Kalehöyük Arkeoloji Müzesi: Müze, toplam 1500 metrekareden meydana geliyor. Kırşehir’in en çok ziyaret edilen noktası olup, çevresi höyük tarzında düzenlenmiş durumdadır. Depolar, laboratuvar ve teknik bölümlere sahiptir. Kaman ilçesi ile arasında yaklaşık 3 kilometre bulunmaktadır.

Seyfe Gölü: Kırşehir’in doğal güzelliklerini gözler önüne seren bir noktadır Seyfe Gölü. Toplam 15 kilometrelik bir alana sahiptir. 600 binden fazla kuş türüne ev sahipliği yapmasından dolayı ‘milli park’ olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır.

Kesikköprü Kervansarayı: Kervansarayın kitabesine göre Kırşehir Valisi Nureddin Cebrail bin Cacabey tarafından yaptırılmıştır. 1248 yılı ile tarihlendirilmektedir ve Anadolu’nun ilk ticari hanı olarak bilinir. Kervansarayın yapımında kesme taş kullanıldığı bilinmektedir. Giriş kemeri üzerindeki motifler, geometrik bitkisel bezemeler dikkat çekicidir.

 

Kırşehir’de Yapmadan Dönme

- Kırşehir Uzun Çarşı’da turlamadan,

- Onyx taşından yapılan hediyelik eşyalardan almadan,

- Cacabey Medresesi’ni ve Ahi Evran Camii’ni görmeden,

- Yöresel bir lezzet olan keşkef yemeğinin tadına bakmadan,

- Termal kaplıcaları ziyaret etmeden Kırşehir’den ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi