Anemon Konya Hotel Konya Otelleri | Anı Tur

Anemon Konya Hotel

Selçuklu - Konya

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Grand İpek Palas Thermal Konya Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Balıkçılar Hotel Konya Otelleri | Anı Tur

Balıkçılar Hotel

Karatay - Konya

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Konya Tatili

Doğal ve tarihsel zenginlikleri ile keşfedilmesi gereken şehirlerden biridir Konya. Özellikle Konya denildiğinde akla ilk gelen ziyaret noktası Mevlana Türbesi’dir. Bireysel geziler kadar turlar da düzenlenmektedir Konya’ya.

 

Konya’ya gitmeyi planlıyorsanız Konya otellerini araştırırken gitmek istediğiniz gezi noktalarına yakın konaklama tesislerini tercih etmeniz tavsiyedir. Konya otel fiyatları yüksek olmamakla birlikte sunulan hizmete ve bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Sayfamızdaki Konya otellerini inceleyerek dilediğiniz otelde yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

 

Konya’da Görülecek Yerler

Mevlana Türbesi: Konya’da ziyaret edilecek ilk nokta Mevlana Türbesi’dir. Mevlana Celaleddin Rumi’nin 1926 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Mevlana Müzesi olarak olarak da bilinir. Mevlana Türbesi, bahçesi ile birlikte 6.500 metrekarelik bir alana hakimdir. Bugün Konya denildiğinde akla ilk gelen yerdir. Konya’nın Karatay ilçesinde bulunur ve her gün ziyarete açıktır.

Karatay Medresesi: Bir Selçuklu eseri olan Karatay Medresesi, Emir Celaleddin Karatay taarıfndan 1251 yılında yaptırılmış önemli bir yapıdır. Kapalı medrese özelliği gösteren yapı, Sille taşaından inşa edilmiştir. Mimarı hakkında kesin bilgi yoktur. Konya gezilerinde mutlaka ziyaret edilen bir tarihi yapıdır.

Nasreddin Hoca Türbesi: Konya’nın Akşehir ilçesindeki Nasreddin Hoca Türbesi, yeşil kubbesiyle dikkatleri üzerine çeken bir tarihi yapıdır. Mizah ustası Nasreddin Hoca’ya ait olan türbenin I. Anadolu Beylikleri döneminde inşa edildiği tahmin ediliyor. Günümüze kadar yapılan restorasyonlarla sağlamlığını korumaktadır.

Meram Bağları: Meram Bağları, Konya’nın doğal bir güzelliği, dinlendiren bir gezi alanıdır. Yerel halk tarafından piknik yapmak için sık sık tercih edilir. Bu yeşil vadinin Hitit döneminden bu yana bilindiği, tarihteki önemli isimler tarafından dinlenme alanı olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Beyşehir Gölü: 1993 yılından bu yana milli park olarak koruma altına alınan Beyşehir Gölü, Türkiye’nin en büyük tatlı su kaynağıdır. Gölde irili ufaklı pek çok ada bulunuyor. Su kuşlarının yavrulama ve kuluçkalama yeri olmakla birlikte, sayısız bitki türlerine de ev sahipliği yapıyor. Konya gezi listenize almanız tavsiyedir.

Konya Kaplıcaları: Özellikle Ilgın Kaplıcaları, şehirdeki en ünlü termal bölgedir. Ilgın-Akşehir asfaltı üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İsmil Kaplıcası, Seydişehir Kaplıcası, Yerköprü Karasu Ilıcası da Konya’da tercih edilecek kaplıca bölgeleridir.

 

Konya’da Yapmadan Dönme

- Mevlana semazen gösterini izlemeden,

- Dümdüz olan şehirde bisiklet turuna çıkmadan,

- Konya kaplıcalarının şifalı sularında vakit geçirmeden,

- Sırçalı Medrese’yi görmeden,

- Etli ekmeğin tadına bakmadan ve Tiritçi Mithat’ta tirit yemeden,

- Meke Gölü’nde fotoğraf çekmeden Konya gezinizi sonlandırmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi