Yoncalı Nehir Termal & SPA Kütahya Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Emet Thermal Resort Kütahya Otelleri | Anı Tur

Emet Thermal Resort

Emet - Kütahya

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Yoncalı Termal Otel Kütahya Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Anemon Çavdarhisar Kütahya Otelleri | Anı Tur

Anemon Çavdarhisar

Çavdarhisar - Kütahya

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Kütahya Tatili

Yaylaları, vadileri, tarihi değerleri ve kaplıcalarıyla Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir Kütahya.

 

Mevlevi kültürünün tarihini bir elbise gibi üzerinde taşıyan Kütahya, özellikle sağlık turizminin ülkemizdeki en önemli noktasıdır. Kütahya termal otelleri genellikle Emet ve Yoncalı’da görülmektedir. Oteller, erken rezervasyonla birlikte daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Bir sonraki tatilinizi termal bir bölgede geçirmek istiyorsanız, sayfamızda yer alan Kütahya otel fiyatlarını inceleyebilir ve rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kütahya’da Görülecek Yerler

Dumlupınar Şehitliği: Dumlupınar Meydan Muharebesi sırasında şehit olan askerlerin anısı yapılmış şehitliktir. Kültür Bakanlığı tarafından yapımına karar verilmiş ve 1992 yılında yapımı bitmiştir. Bugün Kütahya denildiğinde akla ilk gelen gezi noktasıdır.

Kütahya Kalesi: Bizans dönemi ile tarihlendirilen Kütahya Kalesi’nin yapım tarihi ve kim tarafından yaptırıldığı kesin olarak bilinmiyor. Osmanlı döneminde de kullanılan kalenin kuzeydoğusunda Kale-i Bâlâ Camii ve bir çeşme mevcuttur. Bu kalıntıların Germiyan döneminde yapılmıştır.

Kütahya Kaplıcaları: Şifalı termal su zenginlikleri ile ünlü olan Kütahya, pek çok kaplıca bölgesiyle termal turizm denildiğinde akla ilk gelen şehirlerin başında geliyor. Ilıca Harlek Kaplıcaları, Yoncalı Kaplıcaları, Emet Kaplıcaları, Eynal Kaplıcaları, şehrin en bilindik kaplıca bölgeleridir. Alternatif olarak Simav Çitgöl Kaplıcaları, Göbel Kaplıcaları, Murat Dağı Kaplıcaları da şifalı sulardan yararlanmak için tercih edilebilir.

Kütahya Camileri: Kütahya’nın tarihsel sürecine eşlik eden camiler, bugün şehrin birçok noktasına ayakta kalmaya devam ediyor. Kurşunlu Camii, İshak Fakih Camii, Kütahya Ulu Camii, Kütahya Çinili Camii, şehirde görülmesi gereken ibadet mekanlarıdır. Camiler hem ibadete hem de turistik gezilere açıktır.

 

Kütahya’da Yapmadan Dönme

- Aizanoi Antik Kenti’ni görmeden,

- Kaplıcaların şifalı sularına vakit ayırmadan,

- Dönenler Mevlevihanesi’ni gezmeden,

- Çamlıca Mesire Yeri’nde piknik yapmadan,

- Alışveriş turuna çıkmadan ve birbirinden güzel porselen ve çinilerden almadan Kütahya’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi