Lidya Sardes Thermal&Spa Hotel Manisa Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Spilos Hotel  Manisa Otelleri | Anı Tur

Spilos Hotel

Merkez - Manisa

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Kaya Magnesia Thermal & Spa Manisa Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Anemon Manisa Otel Manisa Otelleri | Anı Tur

Anemon Manisa Otel

Merkez - Manisa

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Manisa Tatili 

Manisa; büyük bir tarihin izinde varlığına devam eden, şifalı kaplıcaları ile günümüzde termal turizme katkı sağlayan, Spil Dağı Milli Parkı ile zengin doğasını gözler önüne seren bir şehirdir.

 

Manisa konaklama tesisleri, termal oteller ve şehir otelleri ağırlıklı hizmet veriyor. Eğer termal otellerde konaklamayı düşüyorsanız Salihli ve Merkez ilçedeki termal tesisleri tercih edebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir Manisa tatili dileriz.

 

Manisa’da Görülecek Yerler

Manisa Kaplıcaları: Bozdağ eteklerindeki Sart Kaplıcaları, Turgutlu’ya yaklaşık 17 kilometre uzaklıktaki Urganlı Kaplıcaları, Kula yakınlarındaki Emir Kaplıcaları, Saraycık Köyü yakınlarındaki Saraycık Kaplıcaları, Demirci ile arasında 4 kilometre bulunan Hisar Kaplıcaları ve en bilinen termal bölgesi Kurşunlu Kaplıcaları Manisa’nın şifalı noktalarıdır. Eğer termal sulardan faydalanmak için Manisa’ya gelmeyi düşünüyorsanız bu bölgelerden birini tercih edebilirsiniz.

Sardes Antik Kenti: Salihli ilçesinde bulunan Sardes Antik Kenti, Lidya Krallığının başkentliğini yapmış, günümüzde sağlam kalıntılar getirmiş önemli bir antik yerlerim alanıdır. Aynı zamanda tarihte ilk paranın basıldığı yerdir. Bölgede yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkan eserler bugün Manisa Müzesi’nde sergileniyor. Arkeolojik kazılar günümüzde de devam ediyor.

Spil Dağı Milli Parkı: 1966 yılından bu yana milli park statüsünde olan Spil Dağı; mağaralar, kanyonlar, dolinler ve zengin bitki örtüsüyle Manisa’nın keşfedilmesi gereken ilk noktalarından biridir. Milli parkın bitki örtüsünde endemik bitkiler de bulunuyor fakat özellikle laleleri ile ünlüdür. Şehir merkezine yaklaşık 105 kilometredir.

Bintepe Tümülüsleri: Sardes Antik Kenti’nin yakınlarında bulunan Bintepe Tümülüsleri, İlk Çağ döneminde Lidyalılar tarafından yapıldığı biliniyor. Bölgede yaklaşık 90 tümülüsün olduğu tahmin ediliyor. Aralarında en ünlüsü ve en büyüğü ise Lidya Kralı II. Alyattes’e ait olanıdır. Sardes’teki gezinizin ardından Bintepe Tümülüsleri’ne mutlaka uğrayın.

 

Manisa’da Yapmadan Dönme

- Manisa köy kahvaltısıyla güne başlamadan,

- Osmanlı kent dokusuna sahip Kula Evleri arasında gezintiye çıkmadan,

- Manisa Yeni Han’da alışveriş yapmadan,

- Manisa kebabı, Kula kapama yemeden,

- Manisa Ulu Camii ve Muradiye Camii başta olmak üzere şehrin tarihi ibadet mekanlarını görmeden Manisa’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi