Anemon Ordu Ordu Otelleri | Anı Tur

Anemon Ordu

Altınordu - Altınordu

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Yalçın Resort Hotel Ordu Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Ordu Tatili 

Karadeniz’de bulunan Ordu, yayla turizmi denildiğinde akla ilk gelen, ayrıca yamaç paraşütü ve trekking gibi doğa sporlarına elverişli bir şehirdir.

 

Ordu otelleri, özellikle bahar ve yaz aylarında ilgi görmektedir. Genellikle şehir otelleri bulunmaktadır ve fiyatlar her bütçeye hitap etmektedir.

 

Ordu’da görülecek yerler ise şöyle;

 

Ordu’da Görülecek Yerler

Ordu Yaylaları: Ordu, yayla turizmi açısından önemli bir noktadır. Bu şehirde yeşile doyacağınız pek çok yayla bulunmaktadır. Aralarındaki en ünlü yaylalar ise; il merkezine yaklaşık 61 kilometre uzaklıkta olan Çambaşı Yaylası’dır. Kabadüz ilçe sınırlarında bulunur. Yeşilçam Yaylası, Topçam Yaylası, Keyfalan Yaylası, Perşembe Yaylası, Argın Yaylası da Ordu’da görülecek başlıca yaylalardır.

Plajlar: Ordu her ne kadar yaylalarıyla ünlü olsa da, pek çok noktasında denize girme imkanı da bulunuyor. Özellikle Ünye çıkışındaki Kırkevler Plajı, mavi bayrak ödüllü Karadeniz plajıdır. Çamlık Plajı, Mavi Dünya Plajı, Efirli Plajı ve Kadınlar Plajı’nı da Ordu tatilinizde değerlendirebilirsiniz.

Müzeler: Şehrin tarihi süreci hakkında bilgi veren eserleri görmek için tatiliniz sırasında müzeleri mutlaka ziyaret edin. Özellikle Ordu Müzesi, Taşbaşı Kültür Merkezi ve Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi, Ordu gezi listenizde yerini alsın.

Kaleler: Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi, Gençağa Kalesi, Kevgürk Kalesi, Kurul Kalesi ve Bolaman Kalesi, Ordu tarihine eşlik eden ve günümüze gelen kale yapılarıdır.

Diğerleri: Ordu zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile pek çok gezi rotasına sahiptir. Turnasuyu Vadisi, Asarkaya Milli Parkı, Melet Nehri, Hoynat Adası da alternatif gezi noktalarıdır.

  

Ordu’da Yapmadan Dönme 

- Alışveriş sırasında el emeği halı ve kilimlerden, ünlü Ordu fındığından almadan,

- Ordu plajlarında denize girmeden Ordu’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi