Anemon Samsun Otel   Samsun Otelleri

Anemon Samsun Otel

Canik - Samsun

  • Oda Kahvaltı
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Park Inn By Radisson Samsun    Samsun Otelleri
  • Oda Kahvaltı
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Samsun Tatili 

Orta Karadeniz’de bulunan Samsun, binlerce yıllık geçmişinde pek çok medeniyetin himayesine girmiştir. Cumhuriyetin kurulacağı günlerde önemli toplantılara ve kongrelere ev sahipliği yaptığı için Atatürk’ün şehri olarak adlandırılır.

 

Karadeniz’de denizin tadını çıkarmak, tarihi bölgelere yolculuklara yapmak için Samsun otellerini ve otel fiyatlarını inceleyerek bütçenize en uygun konaklama tesisinde yerinizi şimdiden ayırın.

 

Samsun’da Görülecek Yerler

Samsun Plajları: Yakakent’ten Terma’ye kadar uzun bir sahil şeridine sahip olan Samsun’da tertemiz plajlar bulunmaktadır. Mert Plajı, Cedit Plajı ve Atakum denize girmek için tercihleriniz arasında olabilir.

Tarihi Yerler: Samsun’da gezilecek noktaların sayısı çok fazla ve bunların birçoğunu tarihi değerler oluşturuyor. Samsun Büyük Camii, Mater Dolorosa Katolik Kilisesi, Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, Göğceli Camii, Gökgöl Camii’ni ziyaret ederek şehrin tarihi sürecindeki yapıları yakından inceleyebilirsiniz.

Doğal Güzellikler: Karadeniz’ın zengin doğasını Samsun’da da görmek mümkün. Ladik Gölü, Tekkeköy Mağaraları, Akalan Şelalesi, Kabaceviz Şelaleleri, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, şehrin sadece birkaç güzelliği diyebiliriz. Bahsettiğimiz yerlere vakit ayırmadan Samsun’dan dönmeyin.

Ören Yerleri: Samsun’un en bilinen İkiztepe Höyüğü ve Dündartepe Höyüğü bu gezide olması gereken başlıca noktalardır. Eğer antik bölgelere ilginiz varsa Lergüde Tümülüsleri ve Amisos Tepesi de listenizde yer alabilir.

Müzeler: Samsun Cumhuriyetin kurulmasında etkin bir rol oynadığı için o dönemlere ait pek çok eşya bugün Samsun müzelerinde sergileniyor. Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi,  Atatürk Evi ve Müzesi, o dönemlere ait fotoğrafları ve eşyaları göreceğiniz yerlerdir. Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni gezerek şehrin tarihi hakkında bilgi veren birçok eseri ve kültürel sürecini gözler önüne seren eşyaları görebilirsiniz.

 

Samsun’da Yapmadan Dönme

- Bafra’daki Nebiyan Dağı’nda düzenlenen dağcılık turlarına katılmadan,

- Bafra ve Ladik’te yamaç paraşütü yapmadan,

- Batı Park’tan Baruthane Tümülüsleri’ne teleferikle geçmeden,

- Derbent veya Atakum’da su altı dalışı yapmadan,

- Ladik’teki Hamamağa Kaplıcaları’nın şifalı sularına girmeden,

- Tahta balığı ve turna balığının tadına bakmadan Samsun’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi