Haritada İncele

Starlight Resort Hotel Side OtelleriStarlight Resort Hotel Side OtelleriStarlight Resort Hotel Side OtelleriStarlight Resort Hotel Side OtelleriStarlight Resort Hotel Side Otelleri

  KAPAT

  SATIN AL
  Crystal Sunrise Queen Hotel Side OtelleriCrystal Sunrise Queen Hotel Side OtelleriCrystal Sunrise Queen Hotel Side OtelleriCrystal Sunrise Queen Hotel Side OtelleriCrystal Sunrise Queen Hotel Side Otelleri
  • Ultimate Her Şey Dahil
  • 0-11 Yaş Ücretsiz
  • Kredi kartına 9 Taksit

   88 Puan

   KAPAT

   SATIN AL
   Royal Dragon Hotel Side OtelleriRoyal Dragon Hotel Side OtelleriRoyal Dragon Hotel Side OtelleriRoyal Dragon Hotel Side OtelleriRoyal Dragon Hotel Side OtelleriRoyal Dragon Hotel Side Otelleri
   • Ultra Her Şey Dahil
   • 0-9 Yaş Ücretsiz
   • Kredi kartına 9 Taksit

    93 Puan

    KAPAT

    SATIN AL
    Nova Park Hotel Side OtelleriNova Park Hotel Side OtelleriNova Park Hotel Side OtelleriNova Park Hotel Side OtelleriNova Park Hotel Side Otelleri

    Nova Park Hotel

    Manavgat - Side

    • Her Şey Dahil
    • 0-11 Yaş Ücretsiz
    • Kredi kartına 9 Taksit

     KAPAT

     SATIN AL
     La Grande Resort & Spa Side OtelleriLa Grande Resort & Spa Side OtelleriLa Grande Resort & Spa Side OtelleriLa Grande Resort & Spa Side OtelleriLa Grande Resort & Spa Side OtelleriLa Grande Resort & Spa Side Otelleri
     • Ultra Her Şey Dahil
     • 0-12 Yaş Ücretsiz
     • Kredi kartına 9 Taksit

      73 Puan

      KAPAT

      SATIN AL

       87 Puan

       KAPAT

       SATIN AL

       Side Tatili

        

       Side Otelleri

       Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, doğasıyla tarihi iç içe geçmiş, günümüzde ise Türkiye’nin en iyi tatil bölgelerinden biridir Side. Anadolu dilinde “Nar” anlamına gelen Side, Lidyalılar ve Perslerin egemenliğinde kalmış, sonrasında ise Büyük İskender’e teslim olmuştur.

        

       Yaz sezonu açılır açılmaz Side otelleri doluluk oranına ulaşmaya başlıyor. Özellikle 4 ve 5 yıldızlı oteller olduğunu söyleyebiliriz. Konaklama tesisleri her şey dahil veya ultra her şey dahil konseptte hizmet veriyor.

        

       Side Erken Rezervasyon Otelleri dönemi başlar başlamaz otel fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilir, bütçenize uygun bir otelde yerinizi ayırtabilirsiniz.

        

       Side’de Gezilecek Tarihi ve Doğal Güzellikler

       Sorgun Plajı: Side’de denize girilecek en güzel yerlerden biri. Plajın suları oldukça temiz ve berrak. Side tatilinizin bir kısmını Sorgun Plajı’na ayırabilirsiniz.

       Köprülü Kanyon: Bir milli park olan Köprülü Kanyon, özellikle rafting tutkunlarının ilk adreslerinden biri. Kanyon Isparta’nın Sütçüler ilçesinden başlıyor ve Antalya’ya kadar devam ediyor. Sadece rafting değil; kamp ve trekking için de uygun bir bölgedir. Side gezi listelerinde mutlaka yerini almalı.

       Side Apollon Tapınağı: Side gezi rehberlerindeki yerini alan Apollon Tapınağı, ışık, güneş ve sanat tanrısından ismini almıştır. Roma Barışı döneminde inşa edildiği bilinmektedir.

       Side Antik Tiyatro: Lidyalılar, Büyük İskender, Hellen Krallığı ve Romalılar başta olmak üzere tarih boyunca pek çok medeniyetten izler taşıyan Side Antik Kenti, özellikle antik tiyatrosuyla ünlüdür. Toplam 20.000 seyirci kapasitesine sahiptir. Diğer Roma tiyatrolarından ayrılan bir özelliğe sahiptir. Dağın yamacında değil, kemerli mekanların üzerine kurulmuştur.

       Side Müzesi: Side Antik Kenti içinde bulunan Side Müzesi’nde Roma ve Bizans dönemine ait birçok parçayı görebilirsiniz. Müze binası yeni bir yapı değil; Roma döneminde inşa edildiği tahmin edilen bir hamam kompleksinin restore edilmesiyle açılmıştır.

       Manavgat Şelalesi: Side’ye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Manavgat Şelalesi, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Şelale, ırmak sularının 3-4 metrelik bir falezden düşmesi sonucu oluşuyor. Az bir yükseklikten düşse de yüksek bir debiyle akmakta. Manavgat Şelalesi’ne Manabgat’tan kalkan minibüslerle kolayca ulaşabilirsiniz.

        

       Side’de Yapmadan Dönme

       Side otellerinde konaklayarak;

       - Dalış yaparak Side’nin su altı dünyasını keşfetmeden,

       - At safari yapmadan,

       - Köprülü Kanyon’da rafting heyecanını yaşamadan,

       - Side gece hayatını keşfe çıkmadan,

       - Titreyengöl’ü ziyaret etmeden Side’den ayrılmayın.

       * Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

       Hemen ara, tatilini planlayalım

       Anı Tur Online Satış Temsilcisi