Sinop Tatili 

Karadeniz’in en kuzey kısmında yer alan, zengin bir doğaya ve köklü bir tarihe sahip olan Sinop, konaklayacak pek çok oteliyle yıl içinde gelen turistleri ağırlamaya devam ediyor.

 

Sinop’ta görülecek çok fazla yer, yapılacak pek çok aktivite var. Her ne kadar büyük bir ziyaretçi kitlesine sahip olmasa da son yıllarda gezginlerin dikkatini çekmeyi başarmış ve ilgi görmeye başlamıştır. Sinop’un en güzel köşelerini keşfetmek için sayfamızda yer alan Sinop otellerini ve otel fiyatlarını inceleyerek rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sinop’ta Görülecek Yerler

Sinop Kalesi: Sinop’un en merak edilen tarihi yapısıdır. Kenti korumak amacıyla İ. Ö. 7. yy’da yapıldığı tahmin edilmektedir. Roma, Bizans ve Anadolu Selçuklu döneminde kullanıldığı ve restore edilmiştir. Yapımı sırasında moloz taş, tuğla ve kesme taş kullanıldığı görülmektedir.

Hamsilos Koyu: Gerçek adı Hamsoros olan koydur. Buzul aşındırması sonucu oluşan koy, fiyort yapısına sahiptir. Bu sebepten dolayı ülkemizin tek fiyordu olarak gösterilir. Sinop’a yaklaşık 11 kilometrelik bir uzaklığa sahiptir. Akliman ile arasında yaklaşık 1 kilometre vardır.

Akliman: Sinop’un doğasında küçük gezintilere çıkabileceğiniz, bol bol fotoğraf çekip yeni yerler keşfedeceğiniz bir diğer nokta Akliman’dır. Akliman, il merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta yer alır.

Erfelek Şelaleleri: Bir diğer adı Tatlıca Şelaleleri’dir. Tatlıca Köyü’nün yaklaşık 16 kilometre uzaklığında bulunan şelaleler toplam 28 şelaleden oluşmaktadır. Şehrin en güzel manzaralarına sahip olup, fotoğraf çekimleri ve doğa yürüyüşleri için tercih edilebilir.

Sinop Müzeleri: Sinop’ta uzun bir zaman geçirmeyi düşünüyorsanız Aslan Torunlar Evi Etnografya Müzesi ve Sinop Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Yerler: Sinop Balatlar Kilisesi, İnaltı Mağarası, Sinop Tarihi Cezaevi, Boyabat Kaya Mezarları, Babaçay Kanyonu, Alaaddin Camii, Sinop Serapis Mabedi, Deniz Şehitler Anıtı, Pervane Medresesi, Nisi Göleti de Sinop gezi listelerine alternatif olarak eklenecek yerler arasındadır.

 

Sinop’ta Yapmadan Dönme

- Sinop plajlarında Karadeniz’in keyfini çıkarmadan,

- Balık restoranlarında taze balık yemeden,

- Sinop’ta alışveriş yaparken el emeği gemi maketlerden almadan,

- Limanda balık tutmadan Sinop’tan dönmeyin.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi