Bilici Termal Devremülk Ve Tatilköyü  Sivas Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Büyük Otel Sivas Sivas Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Sivas Termal Hotel & Spa Sivas Otelleri | Anı Tur

Sivas Termal Hotel & Spa

Yıldızeli - Sivas

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Buruciye Otel & Spa Sivas Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Sivas Tatili 

Selçuklu döneminden günümüze gelen birçok yapısıyla önemli bir şehirdir Sivas. İç Anadolu’nun en eski ve en önemli kentleri arasındaki Sivas’ta gezilecek çok yer ve yapılacak birçok aktivite var. Sivas otellerinde konaklayarak tarihe doyacağınız bir gezi yapma şansı yakalayabilirsiniz.

 

Sivas’ta Görülecek Yerler

Çifte Minareli Medrese: 1271 yılında, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüveyni tarafından inşa ettirilen Çifte Minareli Medrese, günümüze sağlam gelmeyi başarmış yapılardan biri. Özellikle taç kapı üzerindeki süslemeleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Çifte Minare, Şifaiye Medresesi’nin hemen karşısında bulunuyor.

Gök Medrese: Selçuklu dönemi eseri olan Gök Medrese, 1271 yılından günümüze gelebilmiş Sivas yapılarından biridir. Medresenin üzerindeki geometrik şekiller, bitki motifleri ve çinileri, yapının değerini arttıran en önemli detaylarıdır. Selçuklu Veziri Sahip Ata Fahreddin tarafından yaptırılmıştır.

Şifaiye Medresesi: Sivas’ın ünlü medreseleri arasındaki Şifaiye Medresesi, 1271 yılı Selçuk eserleri arasındadır. III. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde, Muzafferüddin Burucirdi tarafından yaptırlmıştır. Yapının mimarisi incelendiğinde sarımtırak renkli taştan inşa edildiği görülür. Giriş kapısının hemen solunda kalan mavi ve siyah çinilerin bulunduğu türbede Muzafferüddin Burucirdi’nin ve çocuklarının kabirleri yer alır. Çifte Minareli Medrese ile karşı karşıyadır.

Sivas Ulu Camii: Sivas’ın tarihine eşlik eden bir yapı da Sivas Ulu Camii’dir. 1196-1197 yılı ile tarihlendirilen bu ibadet mekanı Kutbeddin Melikşah döneminde Kızılarslan bin İbrahim tarafından yaptırıldığı bilinir. Mimari ise Kul Ahi’dir. Şehrin en görkemli yapıları arasında olduğu için şehre gelen turistlerin ilk ziyaret duraklarından biridir.

 

Sivas’ta Yapmadan Dönme

- Yelken Köyü ve Karahisar Köyü sınırlarındaki Gürün Gökpınar Gölü’nü görmeden,

- Gemerek Sızır Şelalesi:

- Yıldız Dağları’na çıkarak kış sporlarını denemeden,

- Tödürge Gölü’nde buz altı dalış yapmadan,

- Sivas çarşılarında küçük bir alışveriş turuna çıkmadan,

- Yufka tatlısı, etli yaprak sarma ve sarığıburma tatlısının tadına bakmadan Sivas’tan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi