Hazırlanın, Bodrum tatili başlıyor

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

Bugün Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılıyor.

Kale, Bodrum’un simgelerinden biri ve 1406-1523 yılları arasında yapıldığı tahmin ediliyor. St. Jean Şövalyelerinin kullandığı kalenin kulelerine ülke isimleri verilmiş. Günümüzde Türk hamamı, Doğu Roma Gemisi, Cam Salon, Cam Batığı, Mücevherat Salonu ve Karya Prensesi Salonu, bölümlerini gezebilirsiniz. Ayrıca kalenin açık alanlarında da tarihi eserler sergilenmektedir. 

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi

Kral Mausolos adına kız kardeşi ve karısı tarafından yaptırılan Halikarnas Mozolesi , bugün dünyanın 7 harikası arasında gösteriliyor. Mozole alanı açık hava müzesi olarak gezilebiliyor. 

Bodrum Koyları ve Plajları

Bodrum Koyları ve Plajları

Bodrum, en ünlü koy ve plajlarıyla yaz sezonu bitmek bilmeyen bir hareketliliğe sahip.

Güvercinlik , Yalıkavak , Göltürkbükü , Gümbet , Gümüşlük plajlarında dilediğiniz saatlerde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Gündoğdu Koyu, Bardakçı Koyu, Bağla Koyu, Kargı Koyu, Aspat Koyu da Bodrum’un sıcak kumsallarında dinlenebileceğiniz sessiz ve sakin koylardır. 

Antik Kentler

Antik Kentler

Binlerce yıllık tarihe sahip olan Bodrum’da günümüze kadar gelmiş pek çok antik kent bulunuyor. Eğer tarihe ilginiz varsa Bodrum gezilecek yerler listenize; Pedasa Antik Kenti, Telmissos Antik Kenti, Madnasa Antik Kenti, Syangela Antik Kenti’ni ekleyebilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatro , Turgutreis yolu üzerinde yer alıyor.

Kesin olarak yapım tarihi bilinmese de M. Ö. 4. yüzyılda Karal Mausolos döneminde inşa edildiği tahmin ediliyor. Antik tiyatronun kişi kapasitesi 13.000’dir ve bugün Bodrum’un en çok ziyaret edilen noktasıdır. 

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi