Aurum Trabzon Hotel & Spa  Trabzon Otelleri | Anı Tur
 • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Usta Park Hotel  Trabzon Otelleri | Anı Tur

Usta Park Hotel

Merkez - Trabzon

 • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Saylamlar Hotel  Trabzon Otelleri | Anı Tur
 • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Yalı Park Hotel  Trabzon Otelleri | Anı Tur

Yalı Park Hotel

Merkez - Trabzon

 • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Zorlu Grand Hotel  Trabzon Otelleri | Anı Tur
 • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Trabzon Tatili 

Karadeniz’in en güzel rotalarından birini oluşturan Trabzon, yeşile hakim doğası ve ünlü tarihi yapıları ile yıl içerisinde sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yay turizmi denildiğinde akla ilk gelen şehirlerdendir.

 

Trabzon otellerinin geneli doğaya hakim bir konumda yer almaktadır. Uzungöl gibi turizm açısından önemli bölgelerde otel sayısı fazladır. Her mevsim ziyaret edilen bir şehir olduğu için oteller tüm yıl hizmet vermektedir. Trabzon otel fiyatlarını sayfamızdan inceleyin ve rezervasyonunuzu şimdiden gerçekleştirin.

 

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Uzungöl: Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl, il merkezine yaklaşık 121 kilometre uzaklıktadır ve şehrin en popüler noktalarındandır. Adını, kıyısındaki gölden almıştır. Karadeniz turlarının en önemli uğrak yerlerindendir. Hem köy, hem yayla hem de eğlence yeri olmasından dolayı yıl içerisinde sayısız turiste ev sahipliği yapar. 

Sümela Manastırı: Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı, Altındere Vadisi içinde yer almaktadır. Hangi tarihte yapıldığı kesin olarak bilinmese de M. S. 365-395 yılları arasında yapıldığı tahmin edilmektedir. Yerli turistler kadar yabancı turistlerin de merakla ziyaret ettiği noktaların başında gelir.

Trabzon Kalesi: Şehrin en yüksek kesiminde yer alan ve manzarasıyla tüm şehri ayaklar altına seren Trabzon Kalesi, günümüze en sağlam ulaşmış kale kalıntılarının başında gelmektedir. Üç ayrı bölümden oluşmakta olup, bugün Trabzon’un en çok ziyaret edilen noktalarındandır.

Peristera Manastırı: 8. yüzyılla tarihlendirilen Peristera Manastırı, Hızır İlyas Manastırı olarak da bilinmektedir. Maçka ilçesindeki Şimşirli Köyü’ne yakın bir konumu vardır. Sümela Manastırı kadar ilgi görmektedir. Trabzon gezi listenizde yer vermelisiniz.

Trabzon Yaylaları: Yayla turizminin en önemli şehirlerinin başında gelen Trabzon’da sayısız yayla olsa da, aralarından bazıları var ki mutlaka görülmelidir. Şolma Yaylası, Kiraz Yaylası, Lapazan Yaylası, Erikbeli Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Sazalanı Yaylası ve Kadırga Yaylası, Trabzon’un güzelliğiyle ön plana çıkan yaylaları arasındadır.

Diğerleri: Küçü Ayvasil Kilisesi, Gülbahar Hatun Camii, Kızlar Manastırı, Memiş Ağa Konağı, Atatürk köşkü de ziyaret etmeye değer yapılardır.

 

Trabzon’da Yapmadan Dönme

- Trabzon Müzesi ve Trabzon Ayasofya Müzesi’nin zengin koleksiyonunu görmeden,

- Altındere Vadisi’nde trekking yapmadan,

- Sera Gölü’nde fotoğraf çekmeden,

- Kuymak, hamsi buğulama, fasulye turşusu ve karalahana çorbası yemeden,

- Doğankaya Çayırbağı’nda yamaç paraşütü yapmadan,

- Uzungöl’de jeep safari turuna çıkmadan Trabzon gezinizi sonlandırmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi