Anı Tur Uçak Bileti

1 Kişi
×

Yetişkin (12 ve üstü)

Çocuk (2-11)

Bebek (2 yaş altı)

Selanik Uçak Bileti

Orta Makedonya olarak anılan Kuzey Yunanistan’ın yönetsel merkezi olan Selanik; Yunanistan’ın Atina’dan sonra ikinci büyük şehridir. Adının ise Büyük İskender’in kız kardeşi, “Thessaloniki”’den geldiği söylenir.

3 bin yılı aşan geçmişi ile günümüze Roma, Bizans, Osmanlı mirasını taşıyan bu güzel şehir; 20. Yüzyıl başlarına kadar bir yahudi yerleşimi olarak biliniyor. 1912 yılında başlayan göçlerden sonra ise Yunan nüfusu, Yahudi ve müslüman Türkler’i aşıyor. 15.yüzyılda başlayan Osmanlı egemenliği de böylece sona eriyor.

İzmir kordonunu andıran sahil şeridi şehrin en güzel yerlerinden biridir. Burada görülecek ilk yer kesinlikle Lefkos Pyrghos yani Beyaz Kule. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış bu hisar, şehir el değiştirince simgesel olarak vaftiz edilmiş ve beyaza boyanmış. Bunun dışında pek çok gezilecek yeri bulunuyor. Atatürk Evi, Bey Hamam, Bedesten, Alaca Minare, Hamza Bey Camii öne çıkan tarihi miraslardan.

Yakın zamanda bir Selanik seyahati planlıyorsanız, uçak bileti için Anı Tur’un Uçak Bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler Uçuşlar

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi