Elite world van   Van Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Van Tatili 

Ünlü kedileri, mis gibi kahvaltısı, tarihiyle iç içe girmiş doğası ile uzun soluklu bir keşif rotası olan Van’da görülecek çok yer, yapılacak pek çok aktivite var.

 

Van’da Görülmesi Gereken Yerler

Van Gölü: Bir volkanik set gölü özelliği taşıyan Van Gölü, toplam 3,713 km2’lik bir yüz ölçümüne sahiptir. Üzerinde ise 4 ada bulunur. Dünyanın en büyük sodalı gölü olmasının yanı sıra Türkiye’nin de en büyük gölü olma özelliği taşır. Bugün pek çok aktivitenin yapıldığı Van Gölü’nü gezi rehberinizin ilk sırasına ekleyin.

Van Kedi Evi: Ünlü Van kedilerinin nesli tükenmemesi adına açılan ve birçok Van kedisini koruma altına alan Van Kedi Evi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafında kurulmuştur. Van kedisi ırkının değişime uğramaması ve daha da kötüsü neslinin tükenmemesi için çalışmalar yürütülmeye devam ediyor. Ev, turistik ziyaretlere açık.

Van Kalesi: Van Gölü kıyısında sarp bir kayalık üzerinde bulunan kale, Urartu Krallığı tarafından yaptırılmıştır. Konum itibariyle Urartu’nun baş şehri olan Tuşpa’yı kuşbakışı görmektedir. Kalenin içinde birçok farklı kalıntıya rastlamak mümkündür. Müzekart ile kaleyi ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Akdamar Adası ve Akdamar Kilisesi: Tarihin ve doğanın yan yana olduğu köşelerden biridir Akdamar Adası. Hem manzarasıyla hem de aynı ismi taşıdığı Akdamar Kilisesi’yle Van’a yolu düşen birçok kişinin görmeden dönmediği noktalar arasındadır.

Van Peribacaları: Bir diğer adıyla Vanadokya. Kapadokya’daki peri bacalarının özelliklerini taşıyan Van Peribacaları Van’ın Başkale ilçesine bağlı olan Yavuzlar Köyü’nün sınırları içinde bulunmaktadır. Van il merkezinden kalkan Başkale minibüsleriyle bölgeye kolayca ulaşılmaktadır.

 

Van’da Yapmadan Dönme

- Güne, meşhur Van köy kahvaltısıyla başlamadan,

- Erçek Gölü çevresinde küçük bir gezintiye çıkmadan,

- Artos Dağı’nda yamaç paraşütü yapmadan,

- Van Gölü, Adır Adası ve Akdamar Adası’nda gerçekleştirilen dalış turlarına katılmadan,

- Kış aylarında Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezi’nde kayak yapmadan Van’dan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi