Delta Hotel By Marriott Bodrum  Yalıkavak Otelleri ve Bodrum Yalıkavak Otelleri Fiyatları | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Yalıkavak Tatili 

Deniz tatili denince akla ilk gelen yerlerden biri de hiç şüphesiz Yalıkavak’tır. Tarihi MÖ 2000’li yıllara dayanan Yalıkavak’ın ilk olarak Legerler’e ev sahipliği yaptığı bilinmektedir.

 

Bodrum yarımadasının kuzey batısında ve Bodruma yaklaşık 20km uzaklıkta bulunan Yalıkavak yaz tatilcilerinin uğrak yeri olma özelliğini günden güne artırarak koruyor.

 

Mavi bayraklı plajları, sörf tutkunları için uygun rüzgarları, kendine hayran bırakan koyları, mandalina ve limon bahçelerinden gelen güzel narenciye kokulu sokaklarıyla Yalıkavak’ta bitmesini istemeyeceğiniz bir tatil sizi bekliyor.

 

 

Yalıkavak’ta Gezilecek Yerler

Yalıkavak Plajları: Yalıkavak’ın birbirinden güzel mavi bayraklı plajlarında tatilinizin en güzel anlarını yaşayabilir keyifle denize girebilirsiniz.

Yalıkavak Koyları: Sessiz, kalabalıktan uzak ve muhteşem bir deniz günü geçirmek istiyorsanız mutlaka Yalıkavak’ın seçkin koylarına gitmelisiniz.

Yalıkavak  Yeldeğirmenleri: Yalıkavak’ın simgelerinden yel değirmenlerine yapacağınız geziyi gün batımına denk getirirseniz daha da keyifli olacaktır. 

 

Yalıkavak’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Sandıma Köyü: 1960 ‘lardan sonra coğrafi ve yaşam şartları yüzünden yerli halkın Yalıkavak’a yerleşmesiyle terkedilen köyün tarihi 600 yıl öncesine dayanıyor. Yalıkavak’tan birkaç km yukarıda bulanan tarihi köye zeytin ağaçlarının arasından patika bir yolla ulaşmak mümkün. Tarihi köy evlerinin kalıntıları arasında Sandıma Köy’ünde güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

Sualtı Arkeoloji Müzesi: Yalıkavak’ın Bodrum’a olan yakınlığını fırsata çevirip Bodrum Kalesi’ndeki dünyanın sayılı sualtı arkeoloji müzelerinden olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezebilirsiniz.

 

Yalıkavak’ta Yapmadan Dönme

- Zeki Müren Sanat Müzesi’ne gitmeden,

- Batık uçak dalışı yapmadan,

- Yalıkavak pazarını gezmeden,

- Mandalina ve limon bahçelerini gezmeden,

- Narenciyeli dondurmalarından yemeden,

- Ve tabi ki balık ve diğer deniz ürünlerinden yemeden Yalıkavak’tan dönmeyin.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi