Saffron Yozgat Otel   Yozgat Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Grand Ser Hotel   Yozgat Otelleri | Anı Tur

Grand Ser Hotel

Merkez - Yozgat

  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL
Galata Camlık Hotel   Yozgat Otelleri | Anı Tur
  • Otel Özeti

KAPAT

SATIN AL

Yozgat Tatili 

Yozgat, İç Anadolu’nun en eski şehirlerinden biridir. Şehirde yapılan birçok kazı çalışmalarında birçok tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Hitiler, Frigler, Lidya ve pers gibi medeniyetler tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır.

 

Yozgat’ta Gezilecek Yerler

Basilica Therma: Anadolu’daki ilk termal tedavinin yapıldığı Basilica Therma, Roma döneminden günümüze gelmiştir. Sarıkaya ilçesinde yer almakta olup, şehre gelenler tarafından ziyaret edilir.

Saat Kulesi: 1900’lü yıllarla tarihlendirilen Yozgat Saat Kulesi, Tevfikizade Ahmet’in isteği üzerine inşa edilmiştir. Şehrin merkezi bir konumunda yer almaktadır. Kare prizma gövdeli bir mimariye sahiptir.

Karslıoğlu Konağı: 1880’li yıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir. Atatürk, Yozgat’a ikinci kez geldiğinde Karslıoğlu Konağı’nda kalmıştır. Günümüzde Yozgat Arkeoloji Müzesi olarak ziyarete açıktır.

Yozgat Çamlığı Milli Parkı: 267 hektarlık bir çam alanı olan milli park, yerel halk tarafından mesire yeri olarak kullanılmaktadır. 1958 yılında ‘milli park’ olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. İl merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Kerkenes Harabeleri: Şahmuratlı Köyü’ne yakın bir konuma sahiptir. 4000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu tahmin edilmektedir. Yapılan araştırmalarda höyüğün tek tabakalı olduğu ve bu tabakanın Demir Çağı dönemine ait olduğu ortaya çıkmıştır. Bugün Yozgat’ın gezilecek en önemli noktalarından biridir.

Akdağmağdeni Ormanları: Akdağmadeni’nin çok fazla yağış alması doğal bitki örtüsünün de ormanlardan oluşmasını sağlamıştır. Ardıç, sarıçam, alaç, yabani fındık ve palamut olmak üzere pek çok ağaç türü bulunmaktadır.

 

Yozgat’ta Yapmadan Dönme

- Sarıkaya Kaplıcaları’nda termal suların tadını çıkarmadan,

- Şeyhzade Ahmet Efendi Türbesi’ni ziyaret etmeden,

- Kazankaya Kanyonu’nu keşfetmeden,

- Arabaşı, tandır kebabı ve testi kebabı yemeden Yozgat’tan ayrılmayın.

* Belirtilen fiyatlar tarih aralıklarına ve oda kategorilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hemen ara, tatilini planlayalım

Anı Tur Online Satış Temsilcisi